Cem Yılmaz NFT Dünyasına Adım Attı: İşte Eserine Gelen Teklif!

158
2021 yılında ön plana çıkmaya başlayan ve son zamanlarda ise adeta bir çılgınlığa dönüşen NFT endüstrisi her geçen gün yeni bir eser ile karşımıza çıkarken, ünlü komedyen Cem Yılmaz da kendi eserlerini yaptı ve en popüler platformlardan biri olan OpenSea’de satışa sundu.

Cem Yılmaz, NFT sanatçısından yardım aldı

Sanatçının 000001KIZ adlı eserine şu anda 5.5 ETH fiyat biçilirken, Yılmaz’ın 2 ve 3 numaralı “KIZ” serisinden 2 eseri daha bulunuyor. 2 ve 3 numaraları ürünler için de şu an 2 ETH fiyat verilmiş durumda. Ünlü komedyen, aynı zamanda Foundation isimli NFT platformunda da bir hesap açtı ve bunu da Twitter hesabından takipçileri ile paylaştı. 15 milyon takipçisi bulunan Cem Yılmaz’ın, paylaşımlarının kısa sürede büyük ilgi gördü. Yılmaz şu paylaşımı yaptı:

Var mı NFT isteyen. İsteyene atıyorum. Deneme ya bişey değil

 

 

Digital sanat eserlerinin eşsizliği ve dijital sahpliğini vurgulayan, NFT girişiminde Yılmaz’ın Tarık Tolunay’dan yardım aldığı bildirildi. Tolunay kişisel Twitter hesabından Yılmaz’la ilgili “Şimdiye kadar sürekli birşeyler istedim… Sağ olsun yardımlarını hiç esirgemedi. İlk defa bir konuda yardım edebilme fırsatı yakaladım. NFT aleminde yolun açık olsun Cem Yılmaz” yazdı.

NFT’ler ivme kazanmaya devam ediyor

NFT, dijital sanat veya dijital koleksiyon olarak da biliniyor. NFT’ler; bir tweeti, bir tabloyu, bir resmi, bir anı, bir gif’i, bir futbolcu kartını vb. nesneleri temsil edebilirler. 22 Mart’ta CEO’su Jack Dorsey tarafından Twitter’da yayınlanan ilk tweet, satışa çıkarıldıktan iki hafta sonra 2,915,835,47 dolara NFT olarak açık artırmaya çıkarıldı. Beeple olarak bilinen bir dijital sanatçı, NFT’ler sayesinde milyonlarca dolara sanat eserleri sattı.

New York Times  yazarı Kevin Roose, son köşe yazısını NFT olarak satacağını duyurmuştu. Roose, geçenlerde yayınlanan New York Times’taki köşesinde, “Normalde, sadece gazetemiz ve online üyeliklerimiz satılık ama bu sefer bir istisna çünkü köşe yazımı açık artırmaya çıkarıyorum. Bu benim ilk deneyim. NFT’ler hakkında bir köşe yazısı yazdım ve bu makalem bir NFT’ye dönüştürülerek, açık artırmaya sunuluyor,” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Hurriyet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku