Cathie Wood’dan Türkiye ve Bitcoin Açıklaması: Yasaklanabilir

3.383

Yatırım yönetimi firması Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood, Türkiye ve Bitcoin (BTC) hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood Bitcoin hakkında neler söyledi?

Küresel Varlık Yönetimi Forumu 16 Ocak’ta düzenlendi. Ark Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood bu etkinliğe konuşmacı olarak katıldı. Ünlü CEO, Türkiye, kripto para piyasası ve Bitcoin hakkındaki görüşlerini paylaştı. Cathie Wood, Bitcoin (BTC)’in ilk küresel özel kripto para birimi olduğunu ve ancak Çin’de tüm kripto para madencilerinin işi bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Bitcoin ve kripto para piyasası, hükümetler tarafından teşvik edilmiyor ve dünyanın diğer bölgelerinde de bazı ülkeler Bitcoin’i hoş karşılamıyor. Cathie Wood yaptığı açıklamada şu ifadelere yer veriyor:

Gelişmekte olan piyasaların iki seçenekten birini tercih edeceğini düşünüyoruz. Ya kripto para piyasasını tamamen yasaklayacaklar ya da kripto paraları kucaklayacaklar. El Salvador gibi bazı ülkeler kripto para piyasasının geleceğini görüyor ve bu sektörü hoş karşılıyor. Ancak Türkiye‘de bir tür karaborsa bulunuyor, hükümet şu anda para krizi ile mücadele ediyor. Bu süreç sonunda Bitcoin (BTC)’i yasaklamaları muhtemel görünüyor.

Ark Invest CEO’su kripto para piyasasının Türkiye’de yasaklanacağını düşünüyor. Halihazırda kripto borsalarının kullanımı serbest ancak günlük alışverişte ödemeleri kripto para birimleri ile gerçekleştiremiyoruz.

Salgın sonrası kripto para birimlerini neler bekliyor?

Bitcoin hakkında önemli açıklamalarda bulunan ünlü CEO dünya genelinde yaşanmakta olan salgın sonrası küresel ekonomide V şeklinde bir toparlanma görüleceğini belirtiyor. Konuya ilişkin olarak baş yatırım görevlisi şunları açıklıyor:

Dünya genelinde büyük bir durgunluğa girip girmeyeceğini bilmiyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nde mal tüketiminin toplam tüketimin üçte birini oluşturduğunu görüyoruz, ancak salgın sırasında yaşanan kriz nedeniyle tüketebileceğimiz tek şey mal. Nihai sonuç ise emtia tüketimi, özellikle de bu dayanıklı mal ve sarf malzemelerinin tüketimi açısından, salgın öncesi seviyenin çok üzerinde, yani yüzde 10-12 daha yüksek düzeyde bulunuyor. Distribütörlerin mal tüketici talebine yönelik yanıt veremediğini gördüğümüz için tekrar siparişleri, bazen geçen yıl üç katına çıkan siparişleri görüyoruz.

Wood, Bitcoin (BTC)’in deflasyonist ortamda daha da değerleneceğini daha önce birçok kez ifade etimişti. FED’in bu yıl asgari 2 faiz artışı yapması bekleniyor. Hisse senetleri ve kripto para piyasalarının bu senaryodan negatif etkilenmesi gerekirken Wood tam tersini savunuyor. 2022 yılında Bitcoin ve kripto para piyasaları için büyük bir sınav olacağı düşünülüyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coin-turk.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku