Çarpıcı İddia: ABD’li Yatırımcılar Onaylanan Bitcoin ETF’sine Yatırım Yapıyor!

318

Piyasa analistleri, bilen kişilerin yakın bir Bitcoin ETF onayını önden front-running ile satın alabileceğini iddia ediyor. Kripto para danışmanlık firması 21st Paradigm’in kurucu ortağı Dylan LeClair, CME Group’un vadeli işlem yatırımcılarının ABD’de Bitcoin (BTC) borsasında işlem gören bir fonun gelen onayını front- running ile satın alabileceğini öne sürdü.

Bitcoin Vadeli İşlemler Kaynak: Joshua Lim/Twitter
Bitcoin Vadeli İşlemler Kaynak: Joshua Lim/Twitter

Spot fiyat ile vadeli fiyat arasındaki farkı gösteren CME vadeli işlem bazında son bir günde önemli bir yükseliş yaşandı. CME üzerindeki primin Panama merkezli Deribit’ten daha yüksek olması güçlü satın alma baskısının esas olarak ABD’den geldiğini gösteriyor. BlockTower Mike Bucella tarafından da kabul edildiği gibi ga’nın Bitcoin (BTC)’in 55 bin dolar fiyat seviyesinde alınan kısa pozisyonlar sebebiyle marjin call nedeniyle ortaya çıkabileceğini söyledi.

Eric Balchunas, Bitcoin ETF’nin bu ay onaylanabileceğini iddia etti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler , son birkaç ay içinde 1940 Yatırım Şirketi Yasası kapsamında düzenlenecek olan CME vadeli işlemleri tarafından desteklenen bir BTC ETF’sine desteğini defalarca dile getirdi. Bloomberg’in kıdemli ETF stratejisti Eric Balchunas, Ekim ayında vadeli işlemlere dayalı bir Bitcoin ETF’nin onaylanma olasılığının %75 olduğuna inanıyor.

Yakın tarihli bir Forbes röportajında, görev süresi boyunca hiçbir Bitcoin ETF’sini onaylamayan eski SEC Başkanı Jay Clayton, bir Bitcoin ETF’sini onaylamanın iki önemli ön koşulunun piyasa içselliği ve gözetimi olduğunu söyledi:

SEC’in piyasa bütünlüğü konusunda çok net olduğunu düşünüyorum. Gensler, piyasa bütünlüğü ve gözetimin, uzaydaki ETF’lerin onaylanması için kilit bir eşik olduğu konusunda çok netti. Bence bu uygun.

ETF’lerin SEC tarafından onaylanması önemli bir adım

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli analisti Mike McGlone, Bitcoin ETF gibi yeni başvurular artmaya devam ettikçe ABD düzenleyici otoriteleri üzerindeki güçlü baskının daha da güçleneceği ve bunun bir sonucu olarak bu onayı vereceklerini iddia ediyor. Vadeli işlemlere dayalı bir ETF’nin muhtemelen SEC için bir sıçrama tahtası olacağını McGlone şöyle ifade etti:

Vadeli işlemlere dayalı bir ETF en iyi şey olmayabilir, ancak hiç yoktan iyidir. Bu sadece büyük miktarda para girişi için meşrulaştırma penceresini açar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku