Analistler Bitcoin de kısa vade için uyarıyor…

0 1

Bitcoin günlük 17 bin doların üzerindeki kapanıştan sonra yükseliş gücü görmeye devam ettikten sonra yükseliyor. Önde gelen kripto para birimi sadece birkaç dakika önce 18 bin 488 dolara ulaştı ve bu 2017 ve 2018de bir önceki boğa piyasasının zirvesinden bu yana görülmeyen yüksekler.

Bitcoinin önümüzdeki haftalarda daha da yükselmesi bekleniyor ancak bazıları piyasanın bir patlama aşamasına girmeye başladığından korkmaya başladı.

Önde gelen kripto varlık analisti Light Crypto geçtiğimiz günlerde şunları yazdı:

“BTC nihayet kısa vadeli aşırı ısınma belirtileri göstermeye başladı.”

Kısa vadede dikkat

Analistler bazı kısa vadeli düşüş korkusuna rağmen orta vadeli bir perspektiften ileride daha fazla kazanım bekliyor.

Josh Rager bugün erken saatlerde Bitcoin rallisi hakkında yorum yaptı ve kripto para birimi temel destek seviyelerini geçerken önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru bir hareket izledi:

“Bitcoin günlük ve yüksek zaman dilimlerinde her bir direnci parçalıyor 17.150 $ ın üzerindeki kapanışla bir sonraki ana günlük / haftalık direnç 18.953 $ ile 19.187 $ arasında olacaktır.”

Analist olan Cole Garner Bitcoinin daha da yükseleceğini düşünüyor. Bu savını desteklemek için ise fonlama oranı ve vadeli işlem piyasalarının açık ilgisi gibi trendlerle birlikte piyasa trendlerini öne gösteriyor.

İlk olarak piyasanın toplam fonlama oranının hala düşük olduğunu kaydetti ve bu sınırlı uzun sürenin söz konusu olduğunu düşündürdü. Kısa pozisyonlara (kaldıraçlı bazda) göre uzun pozisyonların sayısı uzun süredir piyasanın zirvesinin bir işareti olarak görüldüğü için bu önemlidir. Bitcoin uzun tarafında kaldıraç oranının düşük olması ralliye güven katıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku