Cardano İçin Kritik Direnç Seviyesi Açıklandı: Yeni ATH Geliyor mu?

5.065
Cardano (ADA) teknik olarak dip formasyonuna bağlı kalıyor ve şu anda 2,30 dolar seviyesinde kritik bir engel ile karşı karşıya. Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış, ADA’yı 3 dolara çıkarabilir. ADA an itibariyle, 2.27 dolardan işlem görüyor.

 

2.30 dolar seviyesindeki engelin aşılması yeni ATH’yi getirebilir

Cardano fiyatı, ivme kazandıktan sonra tekrar yatay yönde hareket etmeye başladı ve şu anda çok önemli engel ile mücadele ediyor. Bu seviyeyinin geçilmesi, fiyata ivme kazandırırken, ADA’nın daha yüksek seviyelere tırmanmasına olanak sağlayacak. Cardano fiyatı, 12 saatlik talep bölgesinden 1,72 ile 1,87 dolar arasında değişen bir sıçramadan sonra yükseliş eğilimi gösteriyor. O zamandan beri, ADA yüzde 25’lik bir ralli yaptı ve şimdi 2.30 dolarlık direnç seviyesini desteğe çevirmeye çalışıyor.
Cardano, bunu başarırsa, Cardano fiyatının bir sonraki hedefi 2.53 dolar seviyesi olacak. Bu seviye civarında ortaya çıkacak artan bir satın alma baskısı, ADA’yı bir sonraki kritik noktaya, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10 dolara taşıyacak. Bu fiyat hareketi, mevcut konumdan yüzde 40’lık bir artış anlamına geliyor. 2.30 dolardaki kritik engelin aşılması, ADA için bir dönüm noktası olabilir.

 

2,30 dolar seviyesinin aşılamaması durumunda Cardano (ADA)’yu ne bekliyor?

İyimser senaryo kulağa çekici gelse de, 2,30 dolar seviyesinin aşılamaması durumunda ise sert düşüş riski devam edecek. Bu durumda, Cardano fiyatı 2,05 dolarda düşerek, dip seviyesini tekrar ziyaret edebilir veya 12 saatlik talep bölgesini yeniden test ederek 1,72 dolar seviyelerine çakılabilir.  ADA, 1,72 doların altında daha düşük bir seviyeye inerse, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Düşüşün devam etmesi durumunda ADA, 1,59 dolarlık destek tabanına doğru bir çöküşü tetikleyebilir.

 

Bitcoin ve Ethereum yeni ATH’lerine ulaşırken, birçok altcoin’de ivme kazanmaya başladı. SHIB ile hareketlilik kazanan piyasa, bu hafta BTC ve ETH fiyat hareketlerine odaklandı. Analistler ise altcoin sezonu için olası senaryolar paylaşmaya başladı. Cardano da yeni ATH’sine ulaşan altcoin’ler listesine katılabilir.  Uzmanlara göre, altsozonun ortaya çıkmasındaki bir diğer faktör ise BTC fiyat hareketi ve dominansı. Bu bağlamda, ADA için birkaç faktör ön plana çıkıyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Fxstreet.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku