Cardano Fiyat Analizi: Yeni ATH İçin Bu Kritik Direnç Seviyesi Aşılmalı!

52

Cardano (ADA) fiyatı, kritik 1,92 dolar seviyesindeki desteği tutarak, 2.11 dolardan işlem görüyor. ADA’nın önündeki ilk engel 2,2 dolar seviyesi. MACD, büyük ölçüde yükselişe geçmek üzere ve 2,5 dolardan sonraki rekor yüksek kazançları tetikliyor. Ancak, IntoTheBlock’un IOMAP modeli, ADA‘nın önünde büyük bir direnç olduğunu ve muhtemelen toparlanmayı engellediğini ortaya koyuyor.

Yeni ATH’nin önündeki en büyük engel 2.2 dolar seviyesi

Cardano, Perşembe günü Asya seansının sonuna doğru yeşilde işlem görüyor. Bu yükseliş görünümü, ADA’nın yakın zamanda işlem gören üç ayın en yüksek seviyesinden yaklaşık 2.25 dolar’da bir düzeltmenin ardından ve 1.92 dolar civarında desteği sıkıca tutmasından sonra ortaya çıktı.

Bu arada,  Cardano, yükseliş trendi 2,2 dolarda düştükten sonra 2,11 dolar seviyesini tutmaya çalışıyor. Bu seviyedeki satıcı tıkanıklığı bozulmadan kaldı ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2,5 dolar’a yaklaşma girişimi ivme kazandı. Kısa vadeli teknik resim, ADA’nın 1,92 dolardan yükselmesiyle yükselişe geçmiş görünüyor. Dört saatlik grafiğe göre, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesi, bariyer olmasa bile en yakın gelecekte 2,2 dolardan bir satın alma sinyali sunacaktır.

Cardano uzun vadede yükselişini sürdürecek

Boğalar, piyasa istikrarını sağlayabilecek ve MACD’nin yükseliş şansını artırabilecek bir hareket olan fiyatı 2 doların üzerinde tutmalı. Bu arada, ortalama çizginin üzerinde tutmak boğaları destekliyor, ancak 12 günlük EMA, toparlanmayı doğrulamak ve boğalara bariyeri 2,2 dolardan kırmak için ve bir destek vermek için 26 günlük EMA’nın üzerine çıkmalıdır. Bu seviyenin üzerinde alım satım yapmak, spekülasyonların 2.5 dolar’a çıkacağından daha fazla satın alma emrini tetikleyebilir. Özellikle Cardano (ADA)’nun Alonzo ağ yükseltmesinden sonra yatırımcı ilgisinin artması bekleniyor.


IntoTheBlock’un zincir üstü IOMAP metriği, beklenen yükselişi 2,17 dolardan sabote edebilecek büyük bir direnci vurguluyor. Yaklaşık 61 bin adres daha önce bu alanda 1,1 milyar ADA satın aldı ve fiyat yükseldikçe yükseliş baskısını azaltarak kırılmak isteyebilir. Aşağı yönde, Cardano için 1,97 dolardan nispeten güçlü bir destek sağlanıyor. Cardano bu seviyenin üzerinde kaldığı sürece, düzeltmeler azaltılacak ve boğaların 2.5 dolara başka bir yol bulmasına izin verilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku