Cardano (ADA)’da Kritik Gelişme: Ralli Devam Edecek mi?

199

Tanınmış bir kripto analisti, IntoTheBlock’un net ağ büyüme ölçümlerine atıfta bulunarak Cardano (ADA) Blockchain’i için zincir üstü aktivitede önemli bir artış olduğunu bildiriyor.

ADA yeni adres sayısı yüzde 167 oranında arttı

Ünlü analist, Cardano ağında oluşturulan yeni günlük adreslerin sayısının yaklaşık yüzde 167 oranında artarak 112.500 adres sayısını aştığını belirtiyor. Analist, bu metrikteki sürekli büyümenin genellikle ADA için fiyat dalgalanmasındaki bir artıştan önce geldiğini savunuyor. Bu, Messari’den gelen son verilerle de doğrulanabilir; Bitcoin (BTC)’in yanı sıra Cardano, işlem etkinliği açısından Ethereum (ETH)’u geride bırakarak en üst sırada yer alıyor. İşlem hacmine göre Cardano, Ethereum’u 15,06 milyar dolar ile geride bırakırken, Ethereum ise son 24 saatte 6,71 milyar dolarlık işlem hacmi kaydetti.

Düzeltilmiş işlem hacmi, yalnızca en önemli işlemleri ayırmanın iyi bir yolu olarak kullanılıyor. Cardano, düzeltilmiş hacimlerde Ethereum’dan daha iyi performans gösterdi ve son 24 saatlik hacmi 14,26 milyar dolar düzeyinde iken, Ethereum ise 5,20 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırıldığında Cardano kullanıcıları ayrıca daha düşük ücretler ödüyor. Cardano kullanıcıları, Bitcoin ve Ethereum için sırasıyla 0,44 milyon dolar ve 25,87 milyon dolar ödenen ücrete kıyasla, son 24 saatte yalnızca 54.027,47 dolar işlem ücreti ödedi. Cardano’nun SundaeSwap’ı, piyasaya sürüldükten haftalar sonra işlem gören 100 milyon ADA’nın üzerinde bir dönüm noktasına ulaştı.

Altcoin Cardano (ADA) fiyat hareketi

ADA fiyatı, şu anda 1,07 dolar fiyat seviyesinden işlem görüyor. Altcoin projesi henüz ağ gelişiminin olumlu temellerini yansıtmadığından, orta vadede ADA fiyatındaki artışa çeşitli faktörler katkıda bulunabilir. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, Cardano fiyatı son 24 saatte yüzde 2,30 oranında düştü. Dolaşımda 33.613.349.613 milyon ADA coin arzı ve toplam olarak 45.000.000.000 ADA coin arzı bulunuyor. CoinMarketCap sıralamasına göre ADA, 35.768.647.133 USD piyasa değeri ile 7. sırada yer alıyor.

Zincir Üzerinde Etkinlik, Kaynak: Messari
Zincir Üzerinde Etkinlik, Kaynak: Messari

İyimser bir senaryoda alıcıların geri dönüşü, Cardano (ADA)’nun fiyatının 1 dolarlık destek seviyesi civarında yerini koruduğu ve başka bir büyük yükselişten önce bu fiyat seviyesine yerleştiği görülebilir. Alıcılar bir araya gelirse, 1,18 dolarlık bariyerin kırılması büyük bir yükselişi ateşleyebilir. Artış daha sonra ADA’yı 1,79 doların üzerine çıkarırsa, 2 dolar aralığını yeniden test etmek için yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösterebilir. Bu makalede yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasasına yatırım yapmak oldukça risklidir ve piyasa büyük ölçüde düzenlemeye tabi değildir. Bu nedenle yatırım yaparken risk altında olduğunuzu bilmeniz ve iyi bir araştırma yaparak karar vermeniz gerekir.  Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer altcoin makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku