Ethereum Rakibi Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor

1.130

Ethereum (ETH) rakibi bir altcoin projesi, kripto para piyasasında yaşanan sıkıntılara meydan okuyor ve bu hafta gelişen ağ aktivitesinin ardından yükselmeye devam ediyor.

Ethereum rakibinin, kripto piyasasında görülen durgunluğa rağmen fiyatı artıyor

Projenin web sayfasına göre Tezos 2018’de piyasaya sürüldü. Altcoin XTZ, sıfırdan uzun vadeli yükseltilebilirlik, açık katılım, işbirliği ve akıllı sözleşme işlevselliğini kapsayacak şekilde tasarlandı. Tezos, yönetişim ve açık kaynak platformundan, ağın Blockchain teknolojisini benimseme ve kullanımının önündeki önemli engelleri ele almasına izin veriyor. Yeni bir Twitter duyurusuna göre, akıllı sözleşme platformu ve kendi kendini değiştiren Blockchain Tezos (XTZ), Ocak ayında ağ etkinliğinin bir ölçüsü olan altı milyondan fazla sözleşme çağrısı ile aylık olarak tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Milyarder risk sermayedarı Tim Draper gibi yüksek profilli yatırımcılar özellikle dikkat çekiyor. Draper bu hafta Fortune’a altcoin projesi hakkında iyimser olduğunu şu söyleriyle açıkladı:

Tezos daha az enerji gerektiriyor ve hisse kanıtı, ETH bunu vaat ediyor ama yapamıyor… Tüm oyuncular Tezos’u akıllı sözleşmeler için kullanıyor ve daha uzun vadede gerçek sözleşmeler olacak, bu yüzden tahmin ediyorum bu çok iyi gelecek.

Altcoin Tezos sponsorluk anlaşmaları hızla deva ediyor

The Athletic’in yeni bir raporuna göre altcoin Tezos, İngiliz futbol takımı Manchester United ile çok yıllı bir sponsorluk anlaşmasına da imza attı. Anlaşmanın yıllık 22 milyon dolardan fazla olduğu bildiriliyor. Akıllı sözleşme platformunun fiyat artışından sonra sponsorluk haberi de geldi. Bu Tezos’un spor dünyasına ilk girişimi değil: Proje daha önce New York Mets beyzbol takımına sponsor oldu ve Red Bull Racing Honda ile de ortaklığı sürüyor.

CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, altcoin Tezos fiyatı son 24 saatte yüzde 1,87 oranında düştü ve şu anda 3,83 dolar seviyesinden işlem görüyor. XTZ son 24 saatlik işlem hacmi ise 264.279.916 dolar düzeyinde gerçekleşti. Dolaşımda 876.705.612 Tezos coin arzı bulunuyor. CoinMarketCap piyasa değerine göre yapılan sıralamada, 3.355.624.184 piyasa değeri ile 39. sırada yer alıyor. XTZ ve kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku