Cardano (ADA)’da Kritik Gelişme! İşte Yıl Sonu Fiyat Beklentisi

8.618

Cardano (ADA)’nun fiyatı, kripto para piyasasındaki hızlı çöküşünün ardından 2 Aralık ile 4 Aralık arasında yüzde 32 düştü ancak toparlanarak 1,19 dolarlık destek seviyesinin üzerinde işlem gördü. Bununla birlikte, olumlu iyileşme belirtileri gösterdikten sonra, Bitcoin 50.000 doların altına düştüğü için işler ADA için olumsuz yönde değişti. Sonuç olarak, 8 Aralık itibariyle, Cardano (ADA)’nun piyasa değeri, piyasadaki belirsizlik devam ettiği için son 24 saatte 3 milyar dolardan fazla kaybetti.

Cardano topluluğu büyümeye devam ediyor

ADA fiyatının piyasa değerinden toplam 3.32 milyar dolarlık düşüş yaşamasıyla piyasa değeri, bir günden daha kısa bir sürede 48.85 milyar dolardan 45.53 milyar dolara düştü fakat yine de ADA, ilk kez milyonluk rekoru kırarak blockchain topluluğunda büyümeye devam ediyor.

Akıllı sözleşmelerin uygulanmasının ardından, geliştiricilerin ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (Dapps) yayınlamasına izin verildiği için ağları da genişleyerek büyüdü ve yüksek ilgi seviyesinin bir sonucu olarak blockchain’de başlatılan projeler de çok başarılı oldu.

 

Aralık ayı sonuna kadar 2,40 dolar hedefi öngörülüyor

Ayrıca, network etkinliğindeki artışın başlıca nedenlerinden biri, Cardano blockchain’inde Cardano merkezi olmayan borsanın (DEX) tanıtılması olmuştur. Kullanıcılar, yüksek işlem oranları nedeniyle Ethereum blockchain’inden giderek uzaklaşıyor ve bu yüzden Cardano bu kullanıcı kitlesini elde etmeye başladı. Bununla birlikte, Cardano (ADA) piyasadaki tek “Ethereum Killer” değil ve Cardano’nun üzerinde yükselmeye devam eden Solana (SOL) da listede. Konuyla ilgili olarak, kripto para analisti Crypto Cobain, 5 Aralık’ta bir tweet’te şunları vurguladı:

Şubat 2021’de Solana 5 dolar ve ADA 1,30 dolar değerindeydi. Bugün, sadece 10 ay sonra Solana 202 dolar ve ADA 1,43 dolar değerinde.

Buna rağmen, CoinMarketCap kripto topluluğunun tahminlerine göre Cardano’nun Aralık ayı sonuna kadar 2,40 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Gerçekten de, kripto topluluğunun ADA fiyat tahminleri, 30 Aralık 2021’de medyan fiyatın 2,40 dolar olacağı yönünde ve bu seviye şu anki fiyatından sadece 1,01 dolar uzaklıkta. Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere, Cardano (ADA) son 30 günde yüzde 31,5 değer kaybetti. Son 1 haftalık süreçte ise yüzde 10,6 değer kaybeden Cardano, piyasada anlık olarak 1,39 dolardan işlem görmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku