Cardano (ADA)’da ”İkili Dip Formasyonu” Belirdi: Analistten Kritik Açıklama

3.552
Önde gelen kripto para analisti Michaël van de Poppe,  Cardano (ADA)’da ikili dip formasyonu oluştuğunu belirtti.

İkili dip formasyonu ne anlama geliyor?

İkili dip olarak tanımlanan bu formasyon, aşağı yönlü hareketin tamamlandığına ve güçlü yükselişin başlayacağına işaret eder.  Karşımıza ”W” harfine benzer bir yapı ortaya koyan ikili dip formasyonu, bizlere fiyatın artacağına dair sinyaller verebilir. Bu gelişme, satış baskısının sona erebileceğini ve tersine bir dönüşün başlayacağını gösteriyor. Poppe, altcoin’in eski zirvelerine dönmeden önce  küçük bir düzeltme yaşayacağını tahmin ediyor.  ADA en son ikili dip formasyonu gösterdiğinde, 3, 13 dolar seviyesine tırmanmıştı. Cardano, CoinMarketCap.com verilerine göre an itibariyle 69,7 milyar dolarlık piyasa değeri ve son 24 saatte yüzde 1 artış ve son 1 haftada yüzde 2,11 düşüşle 2,12 dolardan işlem görüyor.

 Cardano ekosisteminde meydana gelen son güncellemelre rağmen, altcoin’in fiyat ivmesi durgun kaldı. Özellikle Bitcoin’deki ralli göz önünde bulundurulduğunda ADA fiyatı yerinde saydı.
Ekim ayında yeniden canlanan kripto para piyasasının ADA’yı yeni zirvelere taşıması bekleniyordu. Ancak şu ana kadar varlık için kayda değer bir toparlanma olmadı.

 

 

Cardano, sosyal proje ve Blockchain yatırımları ile büyümeye devam ediyor

 Eylül ayında Cardano Zirvesi sırasında EMURGO tarafından kripto para odaklı girişimlere yapılan 100 milyon dolarlık yatırım, etkinlikte yapılan en önemli duyurulardan biriydi. Afrika merkezli birkaç girişime yapılan önemli yatırımlar ile Cardano Vakfı’nın ticari kolu, kıtada güçlü bir etkileşim oluşturdu. Cardano, bu girişimlere, özel ihtiyaçlarına bağlı olarak finans ve öğretime gibi çeşitli alanalrda destek sağlayacak. Dahası, ADA, ağda akıllı sözleşmeler işlevselliğinin tanıtılmasından sonra bir sonraki çabalarını Blockchain’e dayalı girişimler üzerinde yoğunlaştırdı.

 

Cardano CEO'sundan FUD Uyarısı: ADA Fiyatı Düşmeye Devam Edecek mi?

Buna amaç kapsamında, EMURGO aracılığıyla Cardano, Blockchain teknolojisinin benimsenmesini artırmak için bir dizi şirkete yatırım yaptı. Girişim şimdilik gözlerini kripto inovasyonunun merkezi olarak ortaya çıkan Afrika’ya odakladı. Aynı şekilde, projelere girişimlerini ekosisteme entegre etmeleri için gerekli desteği sağlamayı da amaçlıyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku