Cardano (ADA) Piyasa Değerini İkiye Katladı!

0 0

Cardano blockchain tokenı olan ADA CoinMarketCaps tarafından sağlanan verilere göre piyasa değeri bakımından en büyük dördüncü kripto para konumuna yükseldi. Geçtiğimiz hafta yüzde 31lik bir fiyat artışı yaşan ADA yazım itibari ile 0.88 dolar civarından işlem görmeye devam ediyor. Cardanonun piyasa değeri ise 28 milyar dolar seviyesini aşmayı başardı.

Sadece son bir ay içerisinde Cardanonun piyasa değerinde yüzde 137lik bir artış yaşadı ve piyasa değerinde yaşanan bu yükseliş ile birlikte ADAda 3 Şubatta yer aldığı 0.44 dolar fiyat seviyesinden 0.90 doların üzerine kadar çıkmayı başardı.

Palkadot (DOT) gibi Cardanoda bir Ethereum kurucu ortağının blockchain projesi olarak karşımıza çıkıyıyor. Charles Hoskinson tarafından başlatılan ve akıllı sözleşmelere büyük önem veren Cardano son zamanların en popüler kripto paraları arasında yer alıyor.

Piyasa değeri açısından ilk 5 ise şu şekilde yer alıyor; Lider kripto para Bitcoin (BTC) 907 milyar dolar piyasa değeri ile ilk sırada yer alırken en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) ise 205 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Sıralamayı 32 milyar dolar ile Tether (USDT) 28 milyar dolar ile Cardano (ADA) ve 25 milyar dolar ile Polkadot (DOT) takip ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku