Cardano (ADA) 2023 İçin İyi Bir Yatırım Mı?

Cardano (ADA) 2023 İçin İyi Bir Yatırım Mı?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında bir yılın daha sonuna geliyoruz. Bununla beraber önde gelen uzmanlar, 2023 yılında birçok yatırımcının merak ettiği bir altcoin projesi olabilecek potansiyele sahip Cardano (ADA) hakkında kritik yorumlarda bulundular. İşte detaylar…

Yatırımcılar 2023 yılında Cardano (ADA)’dan ümitli!

Cardano (ADA), bir dizi ağ geliştirme girişimiyle heyecan verici kripto para birimi projeleri arasında yer almaya devam ediyor ve yatırımcılar, faaliyetlerin gelecekte varlığın fiyatını olumlu yönde etkileyeceğini umuyor. Özellikle Cardano, 2022’nin ayı piyasası boyunca istikrarlı geliştirme güncellemelerinden yararlandı ve akıllı sözleşmeler gibi ölçümler yeni kilometre taşlarına ulaştı. Gerçekten de varlık, FTX’in çöküşü ve makroekonomik faktörlerin merkez sahneye çıkması gibi olaylarla birlikte genel kripto piyasası erimesi tarafından baskı altına alındı.

ADA, 3 doların üzerinde rekor bir seviyeye yükseldiği 2021 boğa piyasasının gölgesinde merkezi olmayan finans (DeFi) token işlemleri ile 2022 boyunca önemli destek seviyelerini kaybetti. Anlık olarak varlık, yılın en yüksek seviyesi olan 1,50 dolardan yaklaşık yüzde 82 kayıpla 0,26 dolardan el değiştiriyordu. Günlük yaklaşık yüzde 1,7’lik bir artış kaydeden ADA yatırımcıları, varlığın 2023’e taşınan yeni bir rallinin temelini oluşturmak için dip yaptığını umuyor olacak. ADA, 0,50 dolara doğru yükseliyor.

Metriklere bakıldığında ADA teknik analizi ağırlıklı olarak düşüş eğilimi gösteriyor. Bir günlük göstergelerin özeti, 13’teki “satış” hissiyatı ile uyumluyken, hareketli ortalamalar 12’deki “güçlü satış” gösteriyor. Osilatörler 9’da “nötr” durumda.

“2025 yılına kadar 8 dolar seviyelerini görebilir!”

Genel olarak, ağ gelişmeleri, ADA için olası yükseliş tetikleyicileri olmaya devam ediyor. Gelişme, Cardano’yu diğer kripto para platformlarını gölgede bırakırken potansiyel bir “Ethereum (ETH) katili” olarak öne çıkardı. Cardano’nun piyasadaki itibarının, resmi yöntemler ve hakemli araştırmalarla desteklenen güvenlik ve ademi merkeziyetçiliğe odaklanan, büyüyen akıllı sözleşmeler özelliğinden geldiğini belirtmekte fayda var.

Cardano Kritik Seviyelerde! Peki Nasıl Performans Gösterecek?

Daha önce kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz üzere uzmanlar, güçlü ağ faaliyetinin token’ı 2025 yılına kadar 8 dolardan işlem görebileceğine işaret etmişti. Bu nedenle, varlığın bu seviyelere ulaşması için 2023, temelin atılmasına yardımcı olmak için çok önemli olabilir.

Bununla birlikte, ADA’nın geleceği, hakim makroekonomik faktörlerin nasıl oynadığına odaklanarak genel piyasanın ivmesine bağlı olacaktır. Aynı zamanda, düzenlemeye odaklanan çoğu yargı alanıyla, kripto sektörünü hedefleyen herhangi bir yasanın 2023 ve sonrasında ADA’nın değerini etkilemesi muhtemeldir. Bu arada, PricePredictions makine öğrenimi algoritması tahmini, Cardano’nun büyük olasılıkla 2023’e bir konsolidasyon aşamasında gireceğini gösteriyor. Özellikle tahmin, ADA’nın 1 Ocak 2023’te 0,24 dolardan işlem görebileceğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Cardano (ADA) 2023 İçin İyi Bir Yatırım Mı?