Çin’de Sular Durulmuyor: İşte Kripto Para Karşıtlığında Son Hamle!

106

Çin’in kripto para piyasasına yönelik yasaklama girişimlerine ilişkin son gelişme, Çin uluslararası iletişim ofisinin popüler Çin Kripto Uygulaması Block Eye’ı listeden çıkarması oldu. Şanghay Belediyesi İletişim İdaresi, Çin Halk Bankası’nın (PBoC) yaptığı bildirimin ardından tüm uygulama mağazalarının “Block Eye”ı kaldırması gerektiğini duyurdu.

Tokenlerin verilmesi üzerine kripto uygulaması yasaklandı

Şanghay Belediye Ofisi, Merkez Bankası’nın Block Eye’ın ülkenin kripto piyasası kısıtlama düzenlemelerini ihlal ettiğini vurguladığını açıkladı. Uygulamanın kripto işlemleri için aracı bilgileri kolaylaştırdığını belirtti. Ayrıca, kripto para birimine dayalı ticari faaliyetler için pazarlamanın yanı sıra ticari görüntüler gerçekleştirerek kripto işlemlerini duyuruyor.

Ajansın açıklamasına göre bu, PBoC tarafından belirlenen kripto normlarının ihlalidir. Çin Halk Bankası tarafından Block Eye uygulaması yasağına ilişkin olarak şöyle açıklamada bulunuldu:

‘Şüpheli Kripto Para Birimi Propagandası ve Hype Platformunun Elden Çıkarılmasına İlişkin Talep Üzerine Açıklama’, ‘Block Sky Eye’ uygulamasının aslında kripto sunduğuna dikkat çekildi. İşlem, bilgi aracılık hizmetleri sağlar, kripto borsalarına rehberlik eder ve kripto birimleriyle ilgili ticari faaliyetler için ticari teşhir ve pazarlama promosyonu yürütür, bu da “Kripto Para Birimi İşlemi Hype Riskini Önleme ve Token İhracı Finansmanı Riskini Önleme Duyurusunu” ihlal eder.

Ancak daha önce Block Eye, kullanıcıların Blockchain şirketlerinin bilgilerini elde etmeleri için bir uygulamaydı. Ancak son zamanlarda uygulama, 8BTCnews’e göre listeden çıkarılmasının temel nedeni haline gelen kendi tokenlerini yayınladı.

Çin, kripto para piyasası baskısının sona erdiğini duyurdu

Görsel: Lider Kripto Para Bitcoin

Geçen hafta, Çin Merkez Bankası ülke çapındaki kripto işlemlerine yönelik baskının tamamlandığını ve ardından ülkedeki “normalleştirilmiş denetimin” tamamlandığını duyurdu. ‘Çin Finansal İstikrar Raporu’na göre Banka, kripto birimlerini çökertme amaçlarının temelde sona erdiğini açıkladı.

Ülke genelinde çeşitli dijital alanlarda gerekli düzenleyici değişikliklerin tamamlanmasıyla birlikte Merkez Bankası, denetimin baskı modundan rutin operasyonlara geçeceğini açıkladı. Çin Halk Bankası tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Çevrimiçi varlık yönetimi, hisse senedi kitle fonlaması, internet sigortası, kripto para ticareti, internet döviz ticareti temel olarak düzeltme çalışmalarını tamamladı ve normalleştirilmiş denetime devredildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku