Büyükler Bitcoin fiyat tahmini yaptı… İşte sonuç…

0 0

Kripto hizmetleri sunan RockX şirketi Çinin önde gelen kripto madencileriyle konuşarak bir araştırma yaptı. Çalışma dünyanın en büyük madencilik havuzlarından F2Poolun operasyon direktörü Yu Chao Wayne Zhao TokenInsight ortağı Pandaminer ve OXBTC CEOsu Wilson Guo ve Bitmain Asya-Pasifik başkanı Fan-Xiaojun gibi isimleri içeriyordu.

Çoğunluk Bitcoin fiyatı için “10-12 bin dolar” diyor

CoinTelegraph tarafından paylaşılan verilere göre katılımcıların yüzde 71inden fazlası Bitcoinin yeniden güven kazandığına inanıyor. Buna ek olarak katılımcıların yüzde 45’i önümüzdeki altı ay içinde Bitcoin’in fiyatının 10 ila 12 bin dolar aralığında yüzde 24’ü ise düşük volatilite ile 10 bin dolar civarında ve yüzde 14’ünden fazlası da 15 bin doların üzerinde olacağına inanıyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Hash rate’te yüzde 25 azalma

Araştırmanın bir diğer dikkat çekici sonucu hash rate ile ilgili. Madenciler yarılanma sonrasında hash rate’in saniyede 90 ekshasha düşebileceğini tahmin ediyor. Bu rakam şu anda yaklaşık 120 exchhash.

Dahası salgının kesintiye uğradığı tedarik zinciri nedeniyle yeni madencilik cihazlarının buraya gelmesi zaman alabileceğinden Avrupa ve Amerikadaki madencilerin bölünmeden en fazla etkilenebileceği belirtiliyor. Öte yandan RockX araştırmasının sonuçlarına göre Çinde madencilik faaliyeti yoğunlaşmaya devam edebilir çünkü yarıda Çinde yağmur mevsimi başlayacak.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi giderek halving yaklaşıyor. 12 Mayısta beklenen bu etkinlikte günlük olarak üretilen Bitcoin sayısı yaklaşık 1800den 900e düşecek. Böylece Bitcoinin yarısından daha azı yeni üretilen Bitcoinlerle pazara girecek. Madencilik ödüllerindeki bu gerilemeden sonra madenciliğe olan katılımın bir ölçüsü olan hash rate’in de düşeceği öngörülüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku