Büyük yatırım bankası, altın yerine Bitcoin i öneriyor

0 0

ABD Kongresi pandeminin ortasında ekonomiyi desteklemek için daha fazla teşvik programı üzerinde tartışırken hem Bitcoin hem de altın yükseldi. Bununla birlikte büyük bir yatırım bankası altından ziyade kripto para birimini tavsiye etti.

Oppenheimer analisti şimdi Bitcoine yatırım yapmak için doğru zaman olduğunu söylüyor.

Bitcoine yatırım zamanı

Salı günü Bitcoin yaklaşık on bir ayın en yüksek seviyesini gördü.

Altın tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yatırımcılar jeopolitik gerilimler artmaya devam ederken ikinci bir pandemik dalganın korkusu ile paralarını güvenli limanlara koymak için acele ediyor. Bununla birlikte çoğu ekonomist merkez bankacıları ile hükümetlerin daha fazla teşvik edici önlemler almasını ve enflasyonist bir önyargıyı teşvik etmesini bekliyor.

Çoğu geleneksel yatırımcı bu gibi küresel krizler arasında daha güvenilir olduğu gerekçesiyle altın üzerine yatırım yaparken yatırım bankası Oppenheimer Bitcoin üzerinde daha fazla duruyor. Bankanın teknik analiz başkanı Ari Wald CNBC Trading Nationa verdiği demeçte şunları söyledi :

Biz altını Federal Rezervin bilançosunun genişlemesini dengelemek için bir yol olarak öneriyoruz. Aslında yüksek momentumlu bir emtia momentum açısından tüm emtia üzerinde en yüksek sırada yer alıyor.”

 Wald Buna (altına) bağlı kalmanızı tavsiye ediyoruz ancak bunun yerine Bitcoinin bir değer olduğunu düşünüyoruz şeklinde ekledi.

Analist Bitcoinin uzun vadede daha fazla kazanç sağlayabilecek büyük bir atılım yaşadığını iddia etti. Kripto para biriminin 2017nin en yüksek seviyesinde başlayan düşüş trendini tersine çevirdiğini belirtti.

“Eğer uzun süreli bir işlemciyseniz bu görmek istediğiniz bir hareket türüdür”

Bitcoinin hala yaklaşık 20.000 dolar gibi yüksek bir rekordan uzak olması büyüme için çok fazla potansiyele sahip olduğunu gösteriyor.

Diğer bakış açıları

Bitcoin bu yıl daha iyi performans gösterse de bazı yatırımcılar için altın seçenekler arasında üst sırada yer alıyor. Gradient Investment yatırım danışmanı başkanı Michael Binder Bitcoin yerine altını tercih ettiğini söyledi.

“İkisi arasında altın derim. Bunu düşündüğünüzde şu anda altın yatırımcıları için gerçekten bir Goldilocks ortamı. Yani zayıf bir ABD dolarınız var negatif reel faiz oranlarınız var. Bütün bunlar yükselen enflasyon beklentisine dayanıyor.”

Binder kripto para biriminin henüz geçerli bir para birimi olmadığını düşünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku