Büyük tasfiyeler Bitcoin in sert düşüşünde ne kadar etkili?

0 0

Bitcoin (BTC) fiyatı önceki gün 19 bin 484 dolara ulaştığından bu yana 26 Kasımda yüzde 16lık bir düşüşle 16 bin 334 dolara düştü. Veriler kademeli tasfiyelerin büyük düzeltmenin itici gücü olduğunu gösteriyor.

Geri çekilmeden önce Bitcoin vadeli işlemler piyasasının açık ilgisi yeni bir rekor kırdı. Türev piyasası da alıcılarla aşırı ısınarak piyasanın bir tarafa kaymasına neden oldu.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre; İki faktörün kombinasyonu vadeli işlem hacmindeki artışla birlikte hızlı bir BTC fiyat düşüşünü tetikledi.

12 Marttaki çöküşe benzer şekilde bir milyar doların üzerinde vadeli işlem sözleşmesi tasfiye edildi. Örneğin Chicago Ticaret Borsası Skewe göre şimdiye kadarki en yüksek hacmi olan 1.8 milyar dolarlık hacim gördü.

Tasfiye çağlayanını ne tetikledi?

Bitcoinin fiyatı düşmeye başladığında borsalara girişler aniden yükseldi. Bu balinaların veya yüksek net değerli yatırımcıların Coinbase dahil olmak üzere büyük borsalarda yoğun bir şekilde satış yaptıklarını gösteriyor.

CryptoQuantın CEOsu Ki Young Ju Tüm Değişim Girişleri Ortalama Göstergesinin balinalardan gelen satış baskısını gösterdiğine dikkat çekti.

Başlangıçta balinalardan yapılan satışlar Bitcoinin fiyatının 18 bin dolara düşmesine neden oldu. Ancak büyük olasılıkla çok sayıda aşırı kaldıraçlı uzun sözleşmeler olduğu için çok büyük bir uzun sıkışmaya yol açtı.

Birkaç saat içinde Bitcoin 16 bin 334 dolara kadar düştü ve mart benzeri bir çöküş yaşadı. Veriler günde yaklaşık 19 milyar dolarlık vadeli işlem sözleşmesinin tasfiye edildiğini gösteriyor.

Bir piyasa veri analizi firması olan Glassnodea göre Binance Futures 425 milyon dolarlık likidasyonlarda en büyük ani artışları UTC saat 03.00 ve 08.00de gördü.

Yüksek fonlama oranları nedeniyle küçük bir başlangıç ​​geri çekilmesinin ardından büyük fiyat dalgalanmaları büyük ölçüde bekleniyordu. Piyasa Kasım ayının başından bu yana BTC satın almak için fazlasıyla uzun sürdü ve bu da keskin bir BTC düzeltmesi riskini artırdı.

Şimdi ne olacak?

Büyük borsaların sipariş defterleri silindi ve sonuç olarak kripto para piyasası büyük bir kısa vadeli düzeltme gördü.

Yakın vadede Bitcoin için üç potansiyel senaryo var. Birincisi nispeten hızlı bir şekilde 18 bin dolara kadar toparlanabilir. İkincisi 13 bin 700 dolar seviyesinde bulunan bir sonraki büyük destek alanına düşmeye devam edebilir. Üçüncüsü türev piyasasının istikrar kazanmasına izin vererek değişebilir.

Ancak Glassnode Bitcoin balinalarının sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını buldu.

Bu yüksek net değerli yatırımcılardan gelebilecek hala büyük potansiyel satış baskısı olduğu anlamına geliyor. Glassnodedaki analistler 25 Kasımda şunları söyledi:

“Bitcoin balinalarının sayısı (en az 1.000 BTCye sahip kuruluşlar) 4 yıldan uzun bir süre sonra yeni bir ATHye ulaştı. Bir varlık aynı kişi / kurum tarafından kontrol edilen bir ağ adresleri kümesidir. “

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku