Büyük Şirketler Bitcoin Topluyor! İşte Nedeni

425

Son zamanlarda kurumsal dünyada Bitcoin’in benimsenmesinin artmasıyla birlikte, kriptonun geleceği genel olarak parlak görünüyor. Öte yandan kurumsal şirketlerin Bitcoin’e uzun vadeli yatırım yapma şansı, ileride elde edecekleri getirilere bağlıdır. Bu nedenle, Bitcoin (BTC) savunmasız kalırken şirketlerin nerede pozisyon aldığı son derece önemlidir. Bitcoin satın alan büyük şirketlerin kazançlı olup olmadığı, sektör üzerinde büyük etkilere sahip olabilir. İşte detaylar…

Büyük şirketler neden Bitcoin alımı yapıyor?

Daha önce kriptoarena.com olarak bahsettiğimiz üzere son üç ayda, Bitcoin (BTC) fiyatı neredeyse sabit olmasa da değer olarak yüzde 50’ye yakın düştü. Mayıs sonunda 32.000 dolardan 18.000 doların altına düşen lider kripto para fiyatı kısa sürede oldukça iyi bir dönüş yaptı. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken Bitcoin’in 60.000 dolar civarındaki hareketi oldu. Büyük şirketlerin dijital varlığa göz kulak olmasını sağladı. Ancak bir finansal hizmetler şirketinin CEO’su Thomas Farley’e göre bu, Bitcoin’e yatırım yapmak ve bir portföy oluşturmak için yeterli değildi.

Bu Metriklere Dikkat: BTC 20 Bin Doların Altına Göz Kırpıyor!

Salı günü CNBC ile yaptığı röportajda konuşan Thomas Farley, BTC 60.000 dolar civarındayken ilgilenen birçok şirket olduğunu söyledi. Ancak Bitcoin 17.000 dolara ulaşan bir düşüş trendi izlediğinden, şirketlerin çoğu o sırada gerçekten devreye girdi, diye ekledi. Aslında CEO, fiyat düşüşünü göz önünde bulundurarak kararların alınmasının gerçekten kolay olduğunu söyledi.

“Bitcoin 60.000 dolardayken, kenarda ‘yatırım yapmak istiyoruz’ diyen birçok kurum vardı. BTC 17.000 dolara gittiğinde, bunlardan birçoğunu görmeniz benim için şok olmadı. kurumlar devreye giriyor. Bu oldukça kolay bir çağrıydı.”

Peki BTC fiyatı hangi yönde ilerleyecek?

Kripto para piyasaları hakkında yorum yapan birçok analist bulunuyor. Çoğu analistin izlenimine göre kısa vadeli yatırımcıların birçoğu vadeli işlem piyasasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’de pozisyon alıyorlar. Vadeli işlemlerde yeni sözleşmelerin açılmasıyla bu durum, lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat durumunu etkiliyor.

Piyasa Değeri 70 Milyar Doları Aştı; BTC Rallisi Sürecek mi?

Güncel CoinMarketCap verilerine göre, lider kripto para birimi Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 3.7 düşüşle anlık olarak 23,075.48 dolardan işlem görüyor. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz hafta lider kripto para birimi, bir düzeltme yaşamadan hemen önce 24.203 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşamıştı. Geçtiğimiz haftadan bu yana ise lider kripto para birimi yüzde 1 değer kaybetti. Son günlerde ise kripto para piyasalarında dalgalanmalar yaşanırken, kripto para analistleri yatırımcıların doğru anı beklemesi gerektiğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku