Büyük proje Kasım 2020’de tamamlanıyor

Abone Ol
Büyük proje Kasım 2020’de tamamlanıyor
Onur Altan Tan
 • 14 Eylül 2020
 • Yazar:

  Çin'deki en büyük blockchain altyapı girişimi olan Blockchain Services Network (BSN), artık birleşik bir akıllı sözleşme programlama diline sahip.

  BSN'nin geliştirilmesinde yer alan büyük bir teknoloji şirketi olan Red Date Technology, Amerikan blockchain girişimi Digital Asset tarafından geliştirilen akıllı bir sözleşme dili olan DAML için destek ekleyecek.

  Cointelegraph’taki habere göre, 14 Eylül'deki haberi duyuran şirketlerin yöneticileri, DAML'nin artık BSN'nin yanı sıra merkezi olmayan uygulamalar veya DApp'ler geliştirmek için "özel standart" olacağını söylediler.

  Entegrasyon, uygulanan blok zinciri ağından bağımsız olarak DApp'lerin birlikte çalışabilirliğini sağlayacak. Bu nedenle, geliştiricilerin BSN'de belirli bir uygulamayı başka bir blok zincirine dayalı yeni bir platforma her konuşlandırdıklarında akıllı sözleşmelerini yeniden yazmak zorunda kalmayacaklar.

  Duyuruya göre, Red Date Technology ve Digital Asset, BSN'deki ilk DAML pilotunu Kasım 2020'ye kadar tamamlamayı planlıyor. Pilot, IBM’in Hyperledger Fabric ve WeBank’ın FISCO BCOS’u olmak üzere iki blok zinciri birlikte çalışan bir DAML uygulamasının konuşlandırılmasını içerecek.

  Firma temsilcileri, uygulamanın çekirdek BSN mimarisine daha fazla entegre edileceğini söyledi. Pilot uygulamanın ardından, BSN'de DAML ile bina oluşturan geliştiriciler için genel kullanılabilirlik 2021'de bekleniyor.

  Red Date Technology CEO'su Yifan DAML'nin artık BSN'nin özel akıllı sözleşme dili olarak hareket edeceğini söyledi:

  “DAML'yi BSN'nin kendine özgü akıllı sözleşme dili olarak seçerek, geliştiricilerimiz her blok zincirinde sorunsuz ve birlikte çalışabilen tek bir birleştirici akıllı sözleşme dili kullanma seçeneğine sahip olacaklar."

  Digital Asset kurucu ortağı ve CEO'su Yuval Rooz, küresel blok zinciri platformlarını birbirine bağlamanın "küresel benimsemenin anahtarı" olduğunu vurguladı ve şunları söyledi:

  "Birden fazla blok zinciri platformu mevcut ve daha fazlası piyasaya çıkıyor [...] BSN, Çin genelinde 130'dan fazla düğüm üretimiyle şimdiden inanılmaz bir çekişe sahip. DAML ile entegre edildiğinde, BSN, uygulamalar için tek bir birleşik dile ve bu vizyonu daha da etkinleştirmek için son teknoloji bir birlikte çalışabilirlik protokolüne sahip olacak. "

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Blockchain services network ile ilgili her şey

  Büyük proje Kasım 2020’de tamamlanıyor

  Büyük proje Kasım 2020’de tamamlanıyor

  Çin'deki en büyük blockchain altyapı girişimi olan Blockchain Services Network (BSN), artık birleşik bir akıllı sözleşme programlama diline sahip. BSN'nin geliştirilmesinde yer alan bü...

  • 14 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.