BÜYÜK BİTCOİN MADENCİLİK ÇİFTLİĞİ KANADA DA HAYATA GEÇİYOR

0 0

DMG Blockchain Solutionsın Temmuz ayında Kanada’nın British Columbia’da faaliyete geçtiğini açıklayan bitcoin madencilik tesisi şu an faaliyete geçti.Tesisin tam kapasitesi 85 megavat olsa da başlangıçta 27.000 metrekare kaplayan operasyonda sadece 60 megavatlık bir miktar mevcut olacak.Bir Hizmet Olarak Madenciliğin (MaaS) işletilmesi sadece hidroelektrikten üretilirse kullanılacaktır.Bir güç trafosunu sadece ihtiyaçları için kurmanın yanı sıra DMG de tesise bir yol inşa etmek zorunda kalmıştır.Yerel toplulukların mağaza kurdukları yerdeki güç ihtiyaçlarını etkilemekle suçlanan diğer kripto madencilik tesislerinden farklı olarak DMGnin British Columbiadaki tesisi en azından kendi işletmecilerine göre yerel topluluğun haklarını etkilemiyor.

DMGnin yeni tesisine getirdiği güç 50.000 konutluk bir şehre güç sağlamak için yeterli. DMG Blockchain Solutionsın yayınladığı bir basın bültenine göre bu yerel topluluk şebekesinden bağımsız ”olarak açıklandı.Projenin Eylül ayına kadar faaliyete geçmesi bekleniyordu fakat birkaç hafta gecikme yaşandı.O zaman birçok kripto ve blockchain firması 85 MW Kanada tesisinin kapasitesini 20 kat arttıracağını söylemişti.Ucuz hidroelektrik enerji bolluğu nedeniyle Kanada bitcoin madenciliği için en çok tercih edilen yerlerden biri haline gelmiş durumda. Düşük sıcaklıklar da madencilerin soğutma maliyetlerini azaltmalarını sağlar.Yılın başlarında kripto madencilerinin Çini düzenleyici bir krizden korkarak Kuzey Amerika ülkesine doğru gittikleri bildirildi.O dönemde Kanadaya taşınmaya hazırlandığı söylenen Çinli kripto madencilerinden bazıları Bitmain ZQMiner ve BTC.Top.Bununla birlikte Bitcoin madencilik firmaları Kanadadaki tüm bölgelerde gönülsüzce benimsenmedi.Bu yılın başlarında Quebec sektördeki bir firmanın bölgeye sızmasından sonra kripto-para birimi madenciliğine bir moratoryum (borçların ertelenmesi) yerleştirdi.

100den fazla kripto madencilik şirketinin bölgedeki operasyonlara başlaması için ruhsatlar istedikleri ve bunların tahmini kombine elektrik tüketiminin yaklaşık 10TWh olduğu bildirildi.Bu eyaletin fazladan enerji kapasitesini neredeyse tükettikleri anlamına gelecekti ki bu da 13TWh olduğu tahmin ediliyor.Moratoryum daha sonra kripto madencileri için belirlenen yeni elektrik oranları ile kaldırıldı.Eyaletin elektrik kuruluşu Hydro-Quebec şebekenin maksimum kapasitesine sahip olduğunda kripto paralı madencilere olan gücün kesileceğini de açıkladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku