Bu veri şöyle diyor: Madenciler Bitcoin biriktiriyor

0 2

Bitcoin’de blok ödülü yarılanmasına iyice yaklaşılırken bazı Bitcoin madencilerinin BTC biriktirdiğine dair izlere rastlanıyor.

Kripto veri platformu ByteTreenin verilerine göre Bitcoin madencileri geçtiğimiz hafta 13 bin 88 BTC üretti. Bunların 11 bin 921i satılırken 1.167 BTC tutuluyor. Bu miktar ortalamadan önemli ölçüde sapmaktadır. Son 12 hafta içinde madenciler haftada ortalama 12 bin 614 BTC üretti ve aynı dönemde üretilen miktardan daha fazlası satıldı. Şimdi üretilenden daha az satış var.

Madencilerin satışları 1. harcama ölçüsüne göre takip ediliyor. Bu ölçüm BTClerin üretim cüzdanından ilk aktarılmasıyla gerçekleştiriliyor. Yani üretilen Bitcoinler üretim cüzdanından taşındığında bu ilk harcama olarak kabul edilerek BTCnin satıldığı varsayılıyor.

Geçen hafta üretilen ancak satılmayan bu miktar madencilerin olası fiyat değişikliklerinden yararlanmayı amaçladıkları anlamına gelebilir.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi haber dakikalarında 9 bin dolarlı seviyelerden el değiştiriyor.

BU ORAN 14 BİN DOLARDAN BERİ İLK KEZ GÖRÜLDÜ… TIKLAYIN

Madencilerin BTC biriktirdiğine dair işaretlere ek olarak dünyanın en büyük vadeli işlem borsası CMEye Bitcoine olan ilgide artış var. Cuma itibariyle CMEnin Bitcoin sözleşmelerinde açık pozisyon sayısı 2020de en yüksek seviyeye ulaştı.

Önde gelen kripto para biriminin toplam 340 milyon dolar açık olduğu dikkat çekici. Bu rakam 14 bin dolarlı seviyelerin görüldüğü 2019 haziran ayından bu yana ilk kez görüldü. Dikkat çekici bir not olarak Bitcoin pozisyonları CMEde çok yüksek olduğunda Bitcoin fiyatlarındaki gerilemeler görülmesi. Bunu doğrulamak için yeterli veri olmamasına rağmen en azından son iki CME zirvesinden sonra Bitcoin fiyatında bir düşüş gözlemlendi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku