Bu veri metriğine göre, kripto piyasası için başka bir quot altseason quot yaklaşıyor

0 0

Bitcoin 10.200 Dolar ile 11.200 Dolar arasında geniş bir ticaret aralığında iken satıcılar altcoinler üzerinde kontrolü ele geçirdi.

Kripto sektörü Kucoinin hacklenmesi CTFCnin Bitmex kurucularının çoklu düzenlemeleri ihlal etme suçlamasıyla takip edilmesi gibi haberlerle olumsuz bir tablonun içerisinde yer aldı.

Son olarak başkan Donald Trumpa Koronavirüs teşhisinin konması sonucu geleneksel piyasada bir türbülans görüldü ve zayıflayan kripto piyasası yatırımcıları arasında bir endişe ve korkuya neden oldu.

Bitcoin yükseliş görmeye başlayana kadar altcoinler yoğun satış baskısı ile karşı karşıya kalmaya devam edecek.

Bununla birlikte temel bir metrik altcoinler ve özellikle de Defı sektöründe yaşayanlar için yükselişin kaçınılmaz olabileceğini gösteriyor.

Piyasadaki türbülans Defı tokenlerini sert vurdu

Merkezi olmayan finans sektöründeki dijital varlıklar kripto piyasasındaki son düşüşten oldukça etkilendi.

Bu tokenlerin Temmuz ve Ağustos aylarında yaşadığı yüksek oranda hızlandırılmış kabarcık döngüsünden kaynaklı görünüyor. Çünkü birçoğu sadece birkaç ay boyunca % 100 veya daha fazla getiri gördü.

Defı coin sektörü son yedi gün boyunca % 11 değer kaybetti.

Yalnızca son 24 saat dikkate alındığında % 4 oranında bir azalma görüldü. Piyasanın genelinde yaşanan türbülans varlıkların düşmesini beraberinde getirmeye devam edecek.

Bu gösterge Defı sektörünün yükselişine işaret

Analitik platformu Santiment Unıswap gibi merkezi olmayan borsalarda işlem hacminin Defınin gelecekteki eğilimleri ile ilgili bilgi sağladığını açıkladı.

Belirgin bir düşüş eğiliminin olduğunu ve gerçekleşecek bir kırılma ile kripto piyasasının daha yüksek bir seviyeye yaklaşacağını belirtti. 

“Altcoin sezonunu oldukça erken teyit edebilecek temel bir metrik olduğuna inanıyoruz.DEX hacimleri şans oyunu oynayan kişilerin temsilcisi gibidir. Döngünün ortasında insanlar her yerde bunu konuşacak.”

Grafikte gösterilen trend çizgisinin yukarıda kırılması ile bu kripto varlıkları için başka bir DeFi coşkusunun yaklaşması mümkün görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku