Bu ülkede #bitcoin TT oldu… Peki neden?

0 2

Her ne kadar Twitterdaki kripto para ile ilgili eğilimler resmi bir piyasa göstergesi olmasa da bir çok analist ve uzman bu taraftaki gelişmeleri ciddi anlamda dikkate alıyor. Bunu son örneği ise Güney Afrika’dan… Zira #bitcoin hastag’i son 48 saat içinde Güney Afrika’da trend topic oldu.

Peki neden?

Sosyal medyada bitcoin eğilimini görmek her zaman yatırımcıları heyecanlandıran bir gelişmedir. Her ne kadar Twitterda bölme bir gelişme olduğunda bunun nedenini bulmak çoğu zaman zor olsa da.

Güney Afrikada bu durum o kadar da farklı değil… Bir Reddit kullanıcısı #bitcoinin Güney Afrikada belirgin bir nedenden ötürü nasıl trend olduğunu paylaştı.

Aslında kimse ne olduğunu bilmiyor. Ama bu konuda çok olasılık göz önünde tutuluyor. Bunlardan birisi Güney Afrika’nın çok önemli bir fintech bölgesi olması. Bu nedenle kripto para birimlerinin de böyle bir gelişme mantıklı görülebiliyor.

Bir başka tahmin ise bu popülaritenin muhtemelen bir Ponzi Şeması ile nasıl ilişkili olduğu. Ne yazık ki bu değerlendirme çoğu zaman yanlış değil. Kripto para dolandırıcılığı Afrika ve Orta Doğuda daha sık yayılıyor gibi görünüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku