Bu tahmin çok konuşulacak: Bitcoin 20 bin dolar olabilir…

0 0

Bloombergin en son Bitcoin raporu en büyük kripto yatırımcılarını gülümsetecek gibi görünüyor. Rapora göre; Şirket rekorun Aralık 2017de yeniden test edilmesini bekliyor. BTCnin 28 bin dolara ulaşabileceği bile belirtiliyor.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin iştahı

Raporda koronavirüs salgınının Bitcoinin faydalı olduğu ve diğer stokların düştüğü bir ortamda BTCnin gücünü kanıtladığı vurgulandı. Bitcoinin olgunluk dönemine ulaştığını belirten raporda kurumsal yatırımcılardan da bahsedildi ve Gri Tonlama ile GBTCnin bu konudaki iştahı vurgulandı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bu kurumların yeni arzın yüzde 25’ini tükettiği yazılarak şu yorumlar yapıldı:

“Bu yıl şimdiye kadar yönetim altındaki varlıklar (AUM) yeni üretilen Bitcoin’lerin yüzde 25’ini tüketti. Bu rakam 2019’da yüzde 10’un altındaydı. Grafiğimiz Bitcoin eş değerlerinde 340.000’e doğru giden Grayscale’de 30 günlük ortalama istatistiğin hızlı bir yükselme gösterdiğine işaret ediyor. Bu da toplam arzın yüzde 2’sine eşit. 2 yıl önce ise bu rakam yüzde 1’di”

Başka bir işaret: GBTC / BTC primlerinde daralma

Bloomberg ayrıca GBTC / BTC primlerindeki daralmayı bir işaret olarak görüyor:

“Güçlü girişlere rağmen GBTCdeki azalan prim arzın piyasadan çekildiğini ve olgunlaştığını gösteriyor. 30 günlük ortalamada emanet şirketinin net varlık değerindeki yüzde 20 prim o tarihte ortalama yüzde 39 ile karşılaştırılmıştır.”

“2020de 2019 zirvesinin iki katına ulaşabilir”

Raporda önemli bir noktaya değinildi ve Bitcoinin daha fazla değer kazanmaması için bazı şeylerin ciddiye alınması gerektiği belirtildi:

“Geçen yılki en yüksek rakam 14.000 dolardı. Bitcoin aynı grupta kalmaya devam ederse 2020de iki katına ulaşabilir bu da büyük resimde çok az anlamına geliyor.”

Rapora göre Bitcoinin güçlendirilmesinde bir başka faktör Tether (USDT). Piyasa değeri geçen Mayıs ayında 4 milyar dolardı. Bir yıl sonra 10 milyar dolardı. Sabit paralardaki bu artış kripto varlıklarının da daha fazla benimsendiğini gösteriyor:

“Doların dijital bağlantılarına olan ilgi dünya rezerv para biriminde rezervsiz ticaret ve değeri bir değer olarak tutmayı temsil ediyor. Dünya bugün hızla dijitalleştiğinden tarihte kağıt paranın benimsenmesine paralel olarak hareket edebiliriz. ”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku