Bu şirket imkansızı başarıyor: 1 Bitcoin üretiminden yüzde 90 kazanç

0 0

Layer 1 dolar milyarder Peter Thiel tarafından desteklenen bir kripto para birimi. Forbesdaki rapora göre şirket çalışma koşullarının zor olduğu Batı Teksas bölgesinde konteyner tarzı ve ebatlı çelik kutularla meşguldü. Yüksek işlemcili bu kutular ayrıca madeni yağ soğutma banyolarına daldırıldı. Peki neden Batı Teksas tüm bunları yapmak için seçildi? Çünkü aşırı doğal gaz ve rüzgar türbinleri sayesinde bu bölge enerjinin en ucuz olduğu yerlerden biri… Kripto işinde tam da buna ihtiyacınız var.

1 Bitcoinden yüzde 90 kazanç

Şirketin kurucu ortağı ve CEOsu Alex Liegl “Bitcoin madenciliği elektriği paraya dönüştürüyor” diyor.

Bu sonbaharda Layer 1 bu kutulardan onlarca satın alacak ve bu 100 megawattlık yüzen kutuları Bitcoin üretimi için kullanacak. Liegl bu yöntemle 1 bitcoin başına maliyetin bin dolar olduğunu ve şu anda 9 bin dolar civarında olan BTC fiyatına göre yüzde 90 kar elde ettiklerini söyledi. Bu nedenle Bitcoin madencilik cihazlarının bu yaz kapatılacağı gerçeği Lieglyi heyecanlandırıyor.

Teksas bu yıl 37 derecelik bir sıcaklık gördü… Ancak bölgede beklentiler içinde olan sıcaklık ve nem ağustos ayına kadar gerçekleşmiyor. Bu Teksastaki güç ünitelerinin tam olarak verimli çalışmamasına neden olur ve bölgedeki tüm klimalar açık olduğunda üniteler ciddi zorluklarla karşılaşıyor. 2019 yılının yoğun bir haftasında Texas Elektrik Güvence Konseyi (ERCOT) tarafından yönetilen birimlerdeki toptan elektrik fiyatları megawatt / saat başına yaklaşık 120 $ dan 9.000 $ a yükseldi. Bu Teksas tarihinde üçüncü kez oldu.

Bu fiyat artışı sadece 1 saat sürmesine rağmen büyük bir kar elde etmek yeterliydi. Araştırmacı analist Hugh Wynne Teksas enerji üreticilerinin en yüksek fiyat saatlerinin% 1inin yıllık gelirlerinin yaklaşık% 15ine denk geldiğini belirtiyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku