Bu şirket her hafta 30 milyon dolar Bitcoin alıyor

0 2

Yönetimi altındaki 3.5 milyar doları aşkın kripto para ile yatırım şirketi Grayscale’in yeni çıkarılan Bitcoin’lerin yüzde 33’ünü satın aldığı belirtildi. Bu rakam da şirketin her hafta 30 milyon dolarlık BTC aldığını gösteriyor.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından yapılan hesaplamalara göre Grayscalein Bitcoin Yatırım Ortaklığı (GBTC) varlıkları son 3 ayda kaydedildi. 60 binden fazla BTC (yaklaşık 500 milyon $) eklendi. Toplam rakam 283.192 BTCden 343.954e yükseltildi.

BİTCOİN İÇİN BU TARİHİ NOT EDİN… TIKLAYIN

Grayscale tarafından alınan bu 60 bin BTC yeni verilen Bitcoinlerin üçte birine eşit. Bu da şirket şirketlerinden gelen talebin artmaya devam ettiğini gösteriyor.

Grayscalein Bitcoin Ortaklığı 2020 yılının ilk çeyreğinde haftalık ortalama 29.9 milyon dolar yatırım gördü. Bu rakam geçen yıl sadece 3.2 milyon dolardı.

Grayscale kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen kişilerin ve kurumların özel anahtarlar ve kelimeler gibi zor ve riskli işlerle zaman kaybetmeden bunu yapmalarını sağlıyor. Bu kişi ve kurumlara sadece bir hizmet ödeniyor. Şirketin bu yılın ilk çeyreğinde rekor 500 milyon dolar girişi oldu. Bu 2019un üçüncü çeyreğinde 350 milyon dolarlık rekoru iki katına çıkarıyor.

Grayscale’in yönettiği varlıklar çeşitli fonlara ayrılmış ve her bir fon ayrı bir kripto paraya tahsis edilmiş durumda. Bitcoin fonu toplam fonun yüzde 89’unu oluşturuyor. Dolaşımdaki tüm BTC’nin yüzde 2’sine yakını sadece Grayscale tarafından tutuluyor.

Diğer fonlar arasında Bitcoin Cash Ethereum Ethereum Clasic Horizen Litecoin Stellar Lumens XRP ve Zcash bulunuyor. Şirketin büyük kripto paraları bir araya topladığı Digital Large Cap Fund adında ayrı bir fonu daha var. Kripto paralar arasında Bitcoin’den sonra en büyük pay Ethereum’da. 290 milyon dolar olan Ethereum Classici 73 milyon dolar ile Ethereum Classic takip ediyor.

Grayscale 2013 yılında Digital Currency Group tarafından oluşturuldu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku