Bu şirket aldığı Bitcoin i quot 100 yıl quot elinde tutacak

0 0

Microstrategy CEOsu Michael Saylor şirketinin Bitcoini (BTC) 100 yıl boyunca elinde tutacağını ve satmaya niyeti olmadığını söyledi.

11 Ağustosta şirket  21 bin 454 Bitcoin’i 250 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Bu yatırım şu anda 278 milyon doların üzerinde iki ayda yüzde 11lik bir artışı temsil ediyor ve o zamandan beri daha fazla Bitcoin satın aldı.

Real Vision CEOsu Raoul Pal ile yeni bir röportajda Saylor 250 milyon dolarlık yatırım kararının yönetim kurulu ile firmanın yatırımcıları denetçileri ve yöneticileri arasında yapılan bir tartışmadan haberdar edildiğini söyledi ve “Bu bir spekülasyon ya da riskten korunma değil. Bitcoin Standardını benimsemek bilinçli bir kurumsal stratejidir” dedi…

Microstrategy uzun vadeli bir değer deposu sağlamaya uygun varlıkları araştırarak yakın zamandaki küresel ekonomik belirsizliğe yanıt olarak hazinesini yeniden yapılandırmaya karar verdi.

Ancak 100 yıllık bir görünüme sahip çeşitli seçenekleri değerlendirdikten sonra Saylor Bitcoinin tek seçenek olduğuna karar verdi. Vergi ve harçlar neredeyse diğer tüm varlıkları öldürüyor ve öldürülmeyenler bunun yerine bir CEO hükümet veya ülke tarafından kontrol edildiği için sakat kalıyor.

Öte yandan Bitcoin gelişiyor ve zamanla daha da zorlaşıyor güçleniyor ve hızlanıyor dedi Saylor BTCyi “şifreli bir enerji duvarıyla korunan sibernetik eşek arıları kovanı” olarak tanımladı.

Ethereuma Bitcoine bir alternatif olarak bakarken Pala “hala işlevselliğin peşinde oldukları” için karşılaştırmadığını ve hala kanıtlanması gerektiğini söyledi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku