Bu seviyenin üzerinde kalınırsa Bitcoin 20 bin doları görebilir

0 0

Bitcoin bir kez daha yukarı yönlü atak yapma çabası içerisinde. Haber yayına hazırlandığı sırada lidre kripto para birimi 11 bin 800 dolarlı seviyeleri zorluyordu.

Ancak analistler bir konuda uyarıyor. O da kripto para biriminin pazar akşamı haftalık kapanışa kadar 11 bin 500 doların üzerinde tutunması gerektiği.

MEHMET ÇOBAN’IN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Bunun nedeni 11 bin 500 doların son iki buçuk yıldır Bitcoin için teknik olarak önemli bir seviye olması.

Bitcoinin geçen hafta 10 bin 500 doları geçen sert hareketi şüphesiz birçok boğa için tatmin ediciydi. Teknik anlamda 10 bin 500 dolar uzun zamandır BTCnin en büyük düşmanı oldu. Zira bu seviye yakın zamanda 3 Bitcoin rallisini sırasında direnç noktası görevi gördü ve düşüş eğilimini geri çekmeye zorladı.

11 bin 500 dolar kritik öneme sahip

Bir kripto para birimi traderına göre BTCnin artık yeni bir düşmanı var. Bu seviye BTCnin haftalık grafiğinde Ichimoku Bulutunun şu anda 11 bin 500 dolardan işlem gören üst bandı.

Analist 4 Ağustosta aşağıdaki grafiği paylaşarak son fiyat hareketinin bu seviye tarafından nasıl temiz bir şekilde dirençle karşılaştığına dikkat çekti. Seviye şubat ayındaki rallide ve Bitcoin tarihindeki birçok durumda direnç olarak tutuldu.

Bitcoinin boğa durumunu onaylaması için 11 bin 500 doların üzerine çıkması ve ardından bu seviyeyi pazar akşamı haftalık kapanışta tutması gerekecek.

Bu seviye kırılırsa Bitcoin 20 bin doları görebilir

Bir analist teknik açıdan 11 bin 500 doların şu anda kelimenin tam anlamıyla “Bitcoin için en önemli seviye” olduğunu açıkladı. BTCnin haftalık ölçekte bu seviyenin üzerine çıkmasının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 bin dolara çok az direnç bırakacağını belirtti.

Aynı analist aşağıda görülen grafiği paylaştı. Görüldüğü gibi Bitcoin Haziran 2019da ve sadece geçen hafta olduğu gibi haftalık ölçekte 11 bin 500 dolardan bir dizi kritik direnç gördü. BTCnin bu seviyenin üzerinde kalmayı başarması bu düşüş emsalinin reddedilmesine işaret edecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku