Bu nedenden ötürü kasım ayı, Bitcoin boğa koşusu için belirleyici olacak

0 2

 Bitcoin fiyatı 15.000 $ işaretinin üzerinde sabitlenebildi ve böylece kendisini bir sonraki yukarı doğru harekete hazırlayabildi.

Bitcoin Kasım ayında 15.330 $ ın üzerinde kapanmayı başarırsa yakında yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi gelebilir.

ABD seçim kampanyasındaki uzun belirsizliğe rağmen Bitcoin son birkaç gün içinde 15.000 $ işaretinin üzerinde istikrar sağladı. Son 24 saatte BTC fiyatı % 070 düşüşle 15.33858 $ a düştü. Piyasa değeri 284 milyar dolarda ve Bitcoin hakimiyeti % 642de kalıyor.

Geçmişte Bitcoin fiyat son aylık tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde kapandığında bir boğa koşusu başlatabiliyordu. Bu kısa süre önce ünlü Bitcoin yatırımcısı Josh Rager tarafından gerçekleştirildi. Bitcoin bu kilometre taşına Kasım ayında ulaşırsa tarihsel veriler nedeniyle daha sonra % 700 ila % 1.000lik bir fiyat artışı gelebilir.

Ragere göre Bitcoin ayrıca 16.000 $ lık işareti zamanla kırmaya hazırlanıyor. Mevcut birikim aşaması daha fazla yukarı doğru hareket için hazırlıktır.

Twitterda zincir içi analist Williy Woo büyük şirketlerin ve finans kurumlarının Bitcoinin potansiyelini “akıllı para” ve Amerika Merkez Bankasının (FED) önlemlerine karşı koruma olarak nasıl yavaş yavaş tanıdıklarını da anlatıyor. Ona göre Bitcoin hala gerçek bir boğa koşusunun hazırlık aşamasında:

Bu ralliyi kim satın alıyor?

Akıllı para… Yüksek Net Değere Sahip Bireyler. Yukarı doğru büyük bir sıçrama yapan yatırımcılar arasındaki ortalama işlem değerini görebilirsiniz. Bitcoin hala boğa koşusunun gizli aşamasında.

Bitcoin yatırımcısı Philip Swifte göre mevcut yükseliş trendi devam edecek. “Göreli Gerçekleşmemiş Kar / Zarar Göstergesi” şu anda 90da duruyor ve bu nedenle yatırımcıların açgözlü olduğunu ve bu nedenle bir FOMO dalgasını (FOMO = Kaçırılma Korkusu) tetiklediğini ve daha fazla yatırımcının piyasaya girebileceğini açıkça gösteriyor. Swift şu anda daha fazla fiyat artışı için hala büyük bir potansiyel olduğuna dikkat çekiyor:

Bitcoin şimdi son yükselişiyle açgözlülük bölgesine girdi. Kulağa kötü geliyor ama aslında boğa döngüsünün büyük bir bölümünü bu alanda geçirebiliriz. Hala erkenciyiz ve hala yukarı çıkacak çok yerimiz var.

Aşağıdaki grafik Bitcoinin birkaç gün önce “Açgözlülük” bölgesine girdiğini ve daha fazla yukarı doğru hareket için hala bolca “yer ve potansiyel” olduğunu gösteriyor.

BTC Trader Flood isimli bir analist de dahil olmak üzere bazı analistler bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine daha da yükseleceğini tahmin ediyor. Analist Bitcoinin son 3 gündür yana doğru hareket etmesine rağmen güçlü temellerin bozulmadan kaldığını ve BTCnin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabileceğini belirtti.

 Bitcoin benimsemesi artmaya devam ediyor

Bu yıl çok sayıda büyük şirket Bitcoin yatırımı ile manşetlere çıktı. MicroStrategy 39.000den fazla Bitcoin satın aldı ve Square de Bitcoine 300 milyon dolarlık önemli bir yatırım yaptı. Ayrıca ödeme devi PayPaldan Bitcoinin dijital cüzdanına Ethereum ve diğer kripto para birimlerini eklediğine dair haberler Bitcoin fiyatında büyük bir artışa neden oldu.

Yine de yatırımcılar arasında bazı belirsizlikler var çünkü Joe Biden Donald Trumptan farklı bir yol izliyor olabilir. Ripple CEOsu Brad Garlinghouse yakın zamanda attığı bir tweette Bidenin iklim hedeflerini zorlayabileceğini ve Bitcoine sahip tüm şirketlerin stratejilerini yeniden düşünmek zorunda kalacağını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku