Bu Metrikler Ethereum un (ETH) Bir Sonraki Adımına Dair Somut İpuçları Veriyor

0 1

Ethereum an itibariyle geçen haftaya göre yüzde 83 artışla 1790 doların biraz üzerinde işlem görüyor. CoinMarketCapten alınan verilere göre birkaç gün önce en son ATHsine ulaştıktan sonra Ethereumun fiyatı yaklaşık yüzde 6lık bir düzeltme kaydetti.

İlginç bir şekilde borsalardaki Ethereum rezervleri tüm zamanların en yüksek seviyesi sonrası düşmeye devam etti ve1 Ocak 2021de 22 milyon iken şu anda 208 milyona düştü. Rezervlerdeki söz konusu düşüş son 30 gün içinde birkaç kez fiyat artışına rağmen istikrarlı ve sürekli bir şekilde devam etti.

Rezervlerin yanı sıra Ethereumun genel bir zincir üstü analizi de bir yükseliş hissinin altını çiziyor gibi görünüyor. ETH hodlerların yaklaşık yüzde 99unun şu anda karlı olduğu gerçeği göz önüne alındığında bu özellikle Ethereum hodlerlar ve tüccarlar arasında geçerli bir durum.

Artan ağ ücretleri Binancein CEOsu CZsi de dahil olmak üzere perakende tüccarlar için endişe kaynağı olsa da altcoinin fiyatı veya talebi üzerinde henüz olumsuz bir etkisi olmadı. Peki bu nasıl açıklanabilir? Belki de büyük işlem hacimlerinin geçen hafta yüzde 126nın üzerinde düştüğü içindir. Ethereum ağındaki işlem hacmi an itibariyle 75.6 milyar dolar civarında. Bu düşen borsa rezervleri ve devam edecek bir ralli anlatısını destekleyen bir yükseliş işaretidir.

Ayrıca CME gibi en iyi türev borsalarında ETH vadeli işlemleri kurumsal tüccarlardan gelen talep ve yatırım akışlarının adil bir payına katkıda bulunmuştur. Ancak aktivite yavaşladı. Bitcoin opsiyonlarındakiki faaliyetin yavaşlaması gibi Ethereum da yavaş türev performansı ve hacminin arkasından gelen fiyatlarda bir kırılmaya doğru ilerleyebilir.

Kurumsal İlgi Devam Ediyor 

Ek olarak son beş ila yedi yıldaki aktif Ethereum arzı bugün erken saatlerde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Grafiklerdeki fiyat artışına karşılık olarak ağdaki işlem hacmi de 1700 dolar seviyesinin üzerinde bile tırmanıyor

Kurumsal yatırımcılardan çok fazla ilgi ve talep var ve bu Grayscale’in büyüyen portföyüne 50 bin’den fazla ETH eklemesinden anlaşılıyor. Aslında ETH portföyü şu anda toplam 933 milyon dolar tutarındadır. Hem perakende hem de kurumlardan gelen ölçümler ve talep fiyatı 2 bin dolar seviyesine ve bir sonraki ATH seviyesine taşıyacak uzun bir ralliye işaret ediyor

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku