Bu Kripto Para’lara Dikkat! Ayı Piyasası En Çok Bunları Vuracak!

90

Kripto para piyasası anlık olarak önemli bir derecede düşüş yaşarken, bazı varlıklar diğerlerine göre daha yüksek düzeyde zarar görebilir. İşte uzmanların açıklamaları!

Ayı piyasası bu kripto para birimlerini vuracak!

Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Chainlink (LINK) ve Dogecoin’e (DOGE) bakıldığı zaman analistler, son piyasa koşullarının aşıldığını aktarıyor. Santiment, bu majörlerin yüksek düzeyde korku, belirsizlik ve şüphe (FUD) yaşadıklarını ve bu durumun onları kırılmalar için konumlandırabileceğini iddia ediyor. Santiment, bu büyük başlıkları çevreleyen duyarlılığın piyasadaki en fazla korku, belirsizlik ve şüpheyi yaşadığını gösteriyor ve “En yüksek tavan fiyatları toparlanamadığı için kalabalık son derece olumsuz hale geldi” açıklamalarında bulundu. 2022 Ayı piyasası, yatırımcılara zor zamanlar yaşattı ve alıcılar yakın zamanda bir piyasa toparlanması konusunda umudunu yitiririrken Bitcoin yılın en düşük seviyelerine geriledi.

Kripto Ayı Piyasası Sona mı Eriyor? İşte Uzman Görüşleri!

Devam eden ayı piyasası, sektör genelinde fiyat düşüşlerinde büyük rol oynamaya devam ediyor. Bununla birlikte, sahipleri ve topluluk üyeleri piyasada daha fazla düşüş olup olmadığını sorgulamaya başladığından, en büyük zararı büyük sermaye şirketlerinin çektiği görülüyor. Korku ve Açgözlülük Endeksi’ne göre, mevcut piyasa hissiyatı geçen aya göre nispeten değişmedi. Mevcut duygu 100 üzerinden 24’te oturuyor ve mevcut duyguyu “Aşırı Korku” olarak koyuyor.

Öte yandan daha önce kriptoarena.com olarak belirttiğimiz üzere BNB şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 59 geride, ancak varlık aynı zamanda son 24 saat içinde pozitif fiyat performansına sahip birkaç büyük cap tokeninden biri. Bu dönemde yüzde 2,4 artış yaşadı. Özellikle, BNB/BTC çifti şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde, yani BNB, BTC’ye karşı en yüksek fiyatından işlem görüyor.

Bir diğer yandan Ethereum Birleşmesinin hemen ardından DOGE, birçok balina tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Geçen hafta, 620 milyon DOGE satın alan altı balina çekti. Son 24 saat içinde fiyatı dolar karşısında yüzde 7,8 artarak 0,0649 dolardan işlem gördü. BTC’ye karşı ise yüzde 8,9 seviyelerinde artış yaşadı. İki ağ arasındaki köprü tamamlanmak üzere olduğundan Dogecoin kullanıcıları yakında Ethereum akıllı sözleşmelerine erişebilir. Ayrıca Vitalik Buterin, önde gelen memecoin’in yakında PoS konsensüsüne geçmesini umuyor.

LINK ve Bitcoin için kritik seviyeler açıklandı!

LINK, önemli düşüş piyasasına rağmen yükseliş eğiliminde. Ayrıca son 24 saatte yüzde 7,9 arttı ve anlık olarak 7,6 dolardan işlem görüyor.

6.50 dolara düştüğü için destek buldu ve V şeklindeki toparlanmasıyla yükseliş görünümüne sahip. Şimdi desteği kaybettiği yerden 8,15 doların en yüksek seviyelerine ulaşmak için baskı yapıyor.

Analistlere göre LINK, fiyatının bir analizi bunun mümkün olduğunu gösteriyor. IntoTheBlock’un IOMAP modeli Insights, 7.500’den fazla adresin 6.63 ila 6.83 dolar arasında işlem yaparken 290 milyon token satın aldığını gösteriyor. Bu yatırımcı grubu, fiyatın daha da yükselebileceği umuduyla pozisyonlarını tutacaktır. Santiment ayrıca, 13 Eylül’de 10.000 ila 100.000 jeton tutan adreslerin 2.852’den 3.015’e yükselmesiyle yeni yatırımcıların piyasaya girdiğini bildirdi.

Öte yandan lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içinde olumsuz bir fiyat performansına sahip olan dört kripto para birimi arasında tek kripto para birimidir.

Analistlere göre, Bitcoin’in fiyatı düşmeye devam ederse, bir sonraki destek bölgesi 14.000 – 16.000 dolar aralığında olabilir. Bununla birlikte, varlık trendi yakalayabilir ve 20.000 dolarlık aralığının üzerinde işlem görebilirse, 20.300 dolar – 20.600 dolar seviyesinde dirençle karşılaşabilir. Bundan sonra, bir sonraki direnç ise 22.800 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Mevcut Net Gerçekleşmemiş Kâr/Zarar (NUPL) istatistiklerine bakıldığında, mevcut piyasa ikliminin uzun süreli bir ayı piyasasının ardından bir teslimiyet halinde olduğu açıktır. NUPL, piyasanın kâr veya zarar durumunda olup olmadığını gösteren zincir üstü verileri temsil eder. Bu, nispi gerçekleşmemiş karların nispi gerçekleşmemiş zararlara bölünmesiyle hesaplanır. Grafik sıfırın altında olduğu sürece, iklim şu anda bir kapitülasyon durumunda. Şu anda, NUPL yazı yazılırken yüzde -10’dur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku