Bitcoin Bu Hafta Sonu 21 Bin Dolara Ulaşabilir mi?

409

Zorlu bir haftayla uğraştıktan sonra, Bitcoin (BTC) fiyatı 19.000 dolarda temel buluyor . Çeşitli olumsuz dış güçler, destekten toparlanmayı yaklaşık 18.000 dolar seviyesinde azalttı ve 19.500 dolar civarında bir reddi zorladı. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, çoğu analist, Bitcoin fiyatının taban fiyatına ulaştığına ve tek yolun yukarı yönlü olduğuna inanıyor . Bununla birlikte, yatırımcılar, yükselen enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarının yükseltilmesinin ortasında fırsatlar için hemfikir değil ve başka yerlerde arama yapmıyor gibi görünüyor.

Bitcoin madencilik stoklarında çöküş durdurulamaz görünüyor

Bitcoin madencilik hisseleri, büyük ölçüde kripto piyasası ayı koşusuna atfedilen düşüşlere devam etti. Bu hafta, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını yüzde 0,75 artırmasıyla, küresel olarak çoğu hisse senedi için özellikle zor geçti. İngiltere Merkez Bankası (BoE), yüksek enerji ve gıda fiyatlarına karşı yükselen enflasyonla mücadele etmek için yüzde 0,5’lik biraz daha düşük bir zam açıkladı. Hazırlanan bir hisse senedi raporuna göre, Marathon Digital Holdings, Iris Energy ve Cipher Mining Cuma günü piyasanın kapanışıyla en çok düşenler oldu.

bitcoin

BTC fiyatı 19.000 dolar seviyesinin altına düşerken , genel olarak tüm Bitcoin madencilik hisselerinde kayıplar görüldü . Yılın başından bu yana, yatırımcılar, yüksek enflasyon seviyelerine ve sıkı bir para politikasına atıfta bulunarak riskli piyasalara yatırım bütçelerini kestiler . Bu, Bitcoin fiyatının taban fiyatı yakalamış olsa da toparlanmayı sürdürecek ivmeden yoksun olduğu anlamına geliyor. Bu arada, BTC fiyatı, günlük grafiğinde gösterildiği gibi kademeli olarak simetrik üçgen paterni kırılmasına yaklaşıyor. Potansiyel hareketin yönü hala bilinmiyor; bu nedenle yatırımcılar, formasyonun üstünde veya altında doğal bir kırılma beklemelidir.

Kritik seviyelere dikkat

Yükseliş sonucu mümkün, ancak alıcılar 18.500 dolar seviyesini savunmalı. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) göstergesinin satın alma sinyali, BTC’nin geçici yüzde 9.5’lik 20.914 dolar hareketine güvenilirlik katıyor. İtme ve satış baskısı alıcıları 18.500 dolardan baskılarsa, 16975 dolara eşit bir ters kırılma devreye girebilir. Aşağı yöndeki diğer hedefler, BTC fiyatını kısaltmayı dört gözle bekleyen yatırımcılar için 18.050 dolar ve 17.450 dolar.

bitcoin

Lider kripto para birimi BTC’nin fiyat performansına bakıldığında, son bir yılda yaklaşık yüzde 57.8’lik bir düşüş yaşadığı görülüyor. Son bir aylık performansına bakıldığında ise, BTC’nin son bir ayda yaklaşık yüzde 11.3’lük bir fiyat kaybı yaşadığı görülüyor. Son 15 günde ise lider kripto para birimi yüzde 11’lik bir kayıp yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku