Michael Saylor: Bu Kripto Para Altından ve Diğerlerinden Daha İyi!
Michael Saylor: Bu Kripto Para Altından ve Diğerlerinden Daha İyi!

Michael Saylor: Bu Kripto Para Altından ve Diğerlerinden Daha İyi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy’nin kurucusu ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) maksimalisti Michael Saylor, Pazartesi günü merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) kararsız olduğunu ve başarısız olmaya mahkum olduğunu söyledi. Bitcoin’in kıtlık, zaman ve enerji ile olan ilişkisi nedeniyle daha iyi olduğuna inanıyor. Aslında, Bitcoin’in enflasyon riskinden korunma ve değer saklama avantajları Saylor’u MicroStrategy’nin bilançosuna eklemesine yol açtı.

Michael Saylor, Bitcoin’in herhangi bir CBDC’den ve diğer kripto para birimlerindne daha üstün olduğunu iddia ediyor

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi, MicroStrategy’nin başkanı Michael Saylor , Bitcoin’in merkez bankaları gibi yetkililer tarafından çıkarılan kripto para birimlerinden daha üstün olduğunu iddia ediyor . Bitcoin’in kıtlık, zaman ve enerjiyle bağlantısı, onu herhangi bir merkez bankası dijital kripto para biriminden (CBDC) daha iyi yapar. Michael Saylor ayrıca, kıtlığın emtialara veya menkul kıymetlere tercih edilmesi nedeniyle Bitcoin’in altından ve gayrimenkulden daha iyi olduğuna inanıyor.

Michael Saylor, dijital kıtlığın Bitcoin’i CBDC’den nasıl daha iyi hale getirdiğini açıklayan bir makaleden alıntı yapıyor. Bitcoin’in çalışma kanıtı (PoW), bilgiyi dijital ve fiziksel çalışma için kullanılabilir hale getirir, çünkü bilgi yalnızca gerçek dünyada meydana gelen belirli şeyler nedeniyle var olur. Gerçek insanlar bilgiyi gerçeğe dönüştürmek için zaman ve enerji harcadıktan sonra bir blok oluşur. Saylor konu ile ilgili şunları söyledi:

Bitcoin’in zorluk ayarlı çalışma kanıtı, Bitcoin’i gerçek bir fenomen, mücadele edilecek bir şey yapan şeydir. Onu sanal olmayan, hayali olmayan yapan da budur.

MicroStrategy, Bitcoin (BTC) satın almaya devam edecek mi?

Öte yandan, oyun içi para birimleri ve fiat para birimleri gibi sanal para birimleri kıt değildir. Ayrıca yaratılmaları enerji ve zaman gerektirmez. CBDC’lerin merkezileşme gibi nedenlerle gelecekte başarısız olması muhtemeldir; talep ve yetki üzerine baskı yapma gücü; ve iflas, müdahale veya çöküşe karşı savunmasızlık. Ayrıca, diğerleri onu oluşturmak için ucuz yollar bulabilir. Şimdiye kadar merkez bankaları Digital Dollar , Digital Euro , eAUD ve Digital renminbi dahil olmak üzere CBDC’ler üzerinde araştırma ve testler yürütüyor.

Michael Saylor ve MicroStrategy’nin yeni CEO’su Phong Lee , BTC fiyatındaki düşüşe rağmen Bitcoin satın almaya devam etme taahhüdünde bulundu. Geçen ay MicroStrategy, 2 Ağustos 19 Eylül arasında yaklaşık 301 BTC aldığını açıkladı. Böylece, MicroStrategy ve yan kuruluşları şu anda yaklaşık 130.000 BTC’ye sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Michael Saylor: Bu Kripto Para Altından ve Diğerlerinden Daha İyi!