Bu indikatör BTC’de düzeltme olasılığına işaret ediyor

0 8

Fiyat 20 bin dolar genel direncin üzerine çıktıktan sonra Bitcoin ivme kazandı ancak son birkaç gündeki hızlı yükseliş göreceli güç endeksini (RSI) aşırı alım bölgesinin derinliklerine itti. Bu önümüzdeki birkaç gün içinde bir konsolidasyon veya düzeltme olasılığını gösteriyor.

Genellikle fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi gibi kritik bir seviyenin üzerine çıktıktan sonra düşer ve kırılma seviyesini yeniden test eder. Bu durumda BTC / USD paritesi 25 bin – 26 bin doları test ettikten sonra düşebilir ve kırılma seviyesini 20 bin dolarda yeniden test edebilir.

Fiyat bu destekten agresif bir şekilde geri dönerse boğalar tekrar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaktır. Başarılı olurlarsa 20 bin doların parite için yeni taban olduğunu önerecek.

Bu varsayımın aksine ayılar fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (20 bin 356 dolar) ve 19.500 dolar desteğinin altına çekerse parite 50 günlük basit hareketli ortalamaya 17.960 dolara düşebilir.

Trend yükselmesine rağmen 4 saatlik grafik boğaların fiyatı 23 bin795 doların üzerinde tutmakta zorlandığını gösteriyor. Bu son keskin yükselişten sonra ayıların ralliyi durdurmaya çalıştığını gösteriyor. RSIdaki negatif sapma momentumun zayıflıyor olabileceğinin bir işaretidir.

Fiyat 20-EMAnın altına düşerse parite 22 bin 272 dolar desteğe düşebilir. Bu dikkat edilmesi gereken önemli bir kısa vadeli düzeydir çünkü eğer çatlarsa kısa vadeli traderlar kar rezervasyonu yapabilir. Bu fiyatı hızla 50-SMAya ve ardından 20 bin dolara çekebilir.

Fiyat yükselir ve 24 bin doların üzerinde kalırsa bu görüş geçersiz olacaktır. Böyle bir hareket momentum traderların kontrolün elinde olduğunu gösterecektir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku