Bu İki Faktör Orta ve Kısa Vadede Ethereum Fiyatını Derinden Etkileyebilir

0 0

Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi ve altcoinlerin lideri olan Ethereum uzun vadede yükseliş eğilimi gösterecek. Bu yükselişin arkasında ikiden fazla neden var gibi görünüyo. Kripto para birimini  600 dolarlık fiyat  seviyesine doğru ilerlerken analistler fiyatın daha da artacağını tahmin ediyorlar. işte nedenleri !

Zincir üstü ölçümler

Bitcoinin çoğunlukla perakende odaklı olduğu ve aynı durumun ETH için de geçerli olduğu açıktır. Buna ek olarak 1den fazla ETHye sahip olan ETH adresleri son zamanlarda listelerde yeni bir rekor seviyeye ulaştı.

Peki bu ne anlama geliyor?

Perakende odaklı piyasa olgunlaşıyor ve daha fazla yatırımcı ETHye yatırım yapıyor. Haklı olarak özellikle de son DeFi yazının ve ETH 2.0ın hayata geçmesinin ışığında ETHye daha fazla yatırımcı yönelmiş durumda.

Temel olarak 1den fazla ETHye sahip daha fazla ETH adresi daha fazla hodler anlamına gelir ki bu bir yükseliş göstergesidir.

Borsalarda ne kadar çok token olursa o token o kadar çok satılabilir. Bu mantıkla söz konusu kripto paranın döviz rezervleri yüksekse bir coinin düşüş eğilimini düşünebiliriz.

Ethereum için bu rezervler Mayıs 2020den beri düşüyor ve bu noktadan sonra ETHnin fiyat listelerinde yüzde 192 büyüdüğünü gördük.

Bu eğilimin devamı göz önünde bulundurulduğunda ETHnin daha yüksek fiyat artışı kaydetmesini bekleyebiliriz. Bu nedenle Ethereumun gerçekten kısa ve orta vadede yükseliş eğilimi gösterdiği sonucuna varılabilir.

ETH 2.0

ETH 2.0 yakın zamana kadar çok beklenen bir olaydı. Ancak bu bekleme ETH 2.0 beacon zincirinin piyasaya sürülmesiyle 1 Aralıkta sona erdi. Yenileme adım adım bir süreçte yapılacak olsa da kullanıcılar ETHde yükselişe geçiyor gibi görünüyor.

Hem yatırımcılar hem de perakendeciler için piyasa yeri olan Grayscale Ethereuma olan ilginin arttığını açıkça belirtti.

Aslında Grayscale Investments LLC Genel Müdürü Michael Sonnenshein Bloomberg ile yaptığı röportajda şunları söyledi:

“2020 boyunca önce Ethereum ve bazı durumlarda yalnızca Ethereum olan yeni bir yatırımcı grubu görüyoruz. Bir varlık sınıfı olarak Ethereum etrafında büyüyen bir inanç var. “

DeFi sonrası ortaya çıkan heyecan ve dört gözle ETH 2.0ı beklemek  Ethereumun yükseliş trendine geçeceğinin somut nedenleri arasında.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku