Bu hamle Bitcoin’i 20 bin dolara ulaştırabilir

0 1

Dev Bitcoin borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes: BTC 20 bin dolara FED sayesinde ulaşacak

Bitcoin (BTC) sektörün en büyük firmalarından biri olan Fed olarak da bilinen ABD’nin Federal Rezerv’in acil durum önlemleri neticesinde 20.000 dolara vurabilir.

18 Eylül’deki bir tweet’te türev devi BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes taze nicel gevşemenin (QE) fiat para birimine olan inancı daha da azaltacağını tahmin ediyor.

Yorumlar Fedin hedef faiz oranının yüzde 10 veya yüzde 4ünden daha fazla olan bazı kredilerdeki faiz oranlarını düşürmesi üzerine bir gün sonra geldi. Ekonomiye 53 milyar dolardan fazla para pompalandı.

Fed’in QE enjeksiyonu Bitcoin’in yaratılmasına doğrudan yol açan bir olay olan 2008 mali krizinin sonundan bu yana ilk acil müdahale anlamına geliyor

Kripto para birimi henüz aynı ölçekte küresel bir kriz görmediyse de piyasalar Bitcoin fiyatının politik ve ekonomik belirsizlikten faydalandığını göstermiş durumda.

Hayes’e göre bu hamle Bitcoin’i 20 bin dolara ulaştırabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku