Bu hafta takip edilmesi gereken en iyi 5 Kripto Para Birimi

Abone Ol
Bu hafta takip edilmesi gereken en iyi 5 Kripto Para Birimi
Gökçe Hürata
 • 31 Ağustos 2020
 • Yazar:

  BTC/USD

  Ortalama Yön Endeksi (ADX) 24'ün altına indi ve 20 günlük Üstel Hareketli Ortalama 11.534 Dolarda yer aldı. Bu durum, Bitcoin'in oldukça zayıf bir eğilimi olduğunu gösteriyor.
  BTC / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView

                                                                  BTC / USD günlük grafik

  Şu anda, fiyat büyük ölçüde pozitif yön göstergesini (+DI) ve negatif yön göstergesini (-DI) birbirine yaklaştıran 12,000 Dolar ve 11,000 Dolar seviyeleri arasında sıkışmış durumdadır.

  Ayılar, 25 ve 27 Ağustos'ta, 11.000 Dolarlık desteğin altına düşmediği için, boğalar fiyatı 12,000 Dolar ile 12,460 Dolar direnç bölgesinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olmaları durumunda, yukarı yönlü bir hareket başlayacak.

  Bununla birlikte, fiyat genel direnç bölgesinden düştüğü takdirde, BTC/USD paritesi aralığın içinde biraz daha zaman harcayacak.

  BTC / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
                                                       BTC/USD 4 saatlik grafik

  -DI ve + DI birbirine daha yakınken, ADX 18'in altında yer alıyor. Bu durum, arz ve talep arasında denge olduğunu gösteriyor.

  Bununla birlikte, küçük derecede pozitif olan, alıcıların 11,000 Dolar ile 11,200 Dolar destek bölgesini şiddetli bir şekilde savunmasıdır. Pariteyi, 12,000 Dolar seviyesine itmeye çalışacak.

  Parite ivme kazanmadığı sürece, kısa vadede bir kırılma ihtimali zayıf duruyor, bu nedenle aralığa bağlı eylemin birkaç gün daha uzaması mümkün görünüyor.

  ATOM/USD

  Cosmos'ta ( ATOM ), ayılar, şiddetli bir şekilde 8,50 Dolar seviyesini savundu. Bu, fiyatı 7.249 Dolarlık bir kırılma seviyesine sürükleyen kısa vadeli yatırımcıların karlarını çekti.

  ATOM / USD paritesi, kırılma seviyesinden geri döndüğü takdirde, daha fazla düşüş esnasında güçlü bir hareketin görünmesi mümkün olacak.

  ADX, 35'in üzerinde güçlü duruyor ve + Dİ,- Dİ'nin üzerinde yer alması ise, boğaların üstünlüğünü gösteriyor. 8 Doların üzerindeki bir kırılmada, son yükseklerin 8.877 Dolardan yeniden test edilmesi mümkün görünüyor.
  ATOM / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView
                                                               ATOM / USD günlük grafik

  Boğaların fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilmeleri durumunda, bir sonraki hedef 10.471 Dolardır.

  Bunun tersi olarak, paritenin 8 Dolardan düşmesi durumunda ise, ayılar fiyatı 7.249 Doların altında seyredilmesini sağlayacak. Böyle bir durumda, 20 günlük EMA'ya (6.69 Dolar) düşüş söz konusudur.
  ATOM / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView                                                   ATOM / USD 4 saatlik grafik

  Pariteyi 7.249 Doların altına çeken ayılar bunu devam ettiremedi. Böylece boğalar daha düşük seviyelerden alım yaptı.

  Boğalar fiyatı 7.844 Dolarlık direncin üzerine çıkarabilirse, 8.877 Dolarlık yeniden test mümkün görünüyor. Bu seviyenin üzerinde, yükselişin devam etmesi olasılıklar içerisinde yer alıyor.

  Paritenin düşerek 7.249 Doların altında kalması durumunda, bu yükseliş görünümü geçersiz olacak. Böyle bir hareket, düzeltmenin 6.604 Dolar ve ardından 5.50 Dolar olacağını gösteriyor.

  LEND/USD

  ADX 55'in üzerinde işlem görüyor ve + DI -DI'nin üzerinde, bu da Aave'nin ( LEND ) güçlü bir yükseliş trendi içinde olduğunu ve boğaların komuta ettiği bir durumda olduğunu gösteriyor.

  LEND/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​                                                  LEND / USD günlük grafik

  Mevcut durumda, LEND / USD çifti 26 Ağustos'ta 0.89985 Dolara ulaştıktan sonra geri çekildi. Bununla birlikte, olumlu olan durum, boğaların fiyatın, rallinin en son ayağının %50 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0.70426 Doların altına düşmesine izin vermemesidir.

  Tarih, Temmuz ayından bu yana paritenin konsolidasyonda uzun bir süre geçirmediğini gösteriyor (grafikte elipslerle işaretlenmiştir). Bu nedenle, boğaların fiyatı 0,89985 Doların üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürme girişiminde bulunmaları muhtemeldir.

  Başarılı oldukları takdirde, 1 Dolar ve üzeri olan 1.10918 Dolara artış gösterme olasılığı yüksektir. Ancak, fiyat 0,89985 dolardan düşerse, paritenin konsolidasyona girme olasılığı vardır.

  LEND / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView                                                                    LEND / USD 4 saatlik grafik

  4 saatlik grafik, ADX'in 23'ün altına düştüğünü, 20-EMA'nın düz olduğunu ve bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Çift, genellikle bir devam modeli olarak hareket eden simetrik bir üçgen oluşturdu.

  Boğalar üçgenin üzerindeki fiyatı zorlayabilirse, 0.89985 Dolarlık bir yeniden test olasılığı yüksektir. Bu direncin kırılması yükseliş trendine devam edeceğine işaret ediyor.

  Bu varsayımın aksine, ayılar fiyatı üçgenin altına çekerse, 0.65 Dolara kadar bir düşüş mümkündür. Bu destek de kırılırsa, paritenin 0.89985 Dolar seviyesinde zirveye çıktığını gösterecek.
   

  XEM/NEM

  Boğaların, rallinin en son ayağının % 50 ve % 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyeleri olan 0.1215678 Dolar ile 0.1129611 Dolar destek bölgesini savunması olasıdır. XEM / USD çifti bu bölgeden geri dönerse, boğalar yeniden yükseliş trendine devam etmeye çalışacak.

  XEM / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView                                                                 XEM / USD günlük grafik

  ADX, 63'ün üzerinde güçlü ve boğaların üstünlük sağladığını düşündüren + DI, -DI'nin çok üzerindedir. Fiyatı 0.158037 Doların üzerine çıkarabilirlerse, yukarı doğru hareket 0.18 Dolara ve akabinde 0.20 Dolar olması mümkündür.

  Ayıların fiyatı, 0.1129611 Dolar altına düşürmeleri durumunda ise, 20 günlük EMA'ya (0.091 Dolar) düşüş mümkündür. Bu seviyeden bir sıçrama olumlu bir işaret olacak, çünkü bu durum boğaların bu desteğe düşüşlerde alım yaptığını gösterecek.

  XEM / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView                                                           XEM / USD 4 saatlik grafik

  Ayılar fiyatı 20 günlük EMA'NIN altında tutarsa, yükseliş söz konusu olmayacak. Böyle bir hareket, mevcut kırılmanın sahte olduğunu gösterecek.
  4 saatlik grafikteki ADX 48'in üzerindedir ve + DI-DI üzerindedir, bu da avantajın boğalarla olduğunu gösteriyor.

  Şu anda, kar rezervasyon fiyatı 0.1295715 Dolarlık kırılma seviyesine sürükledi. Eğer parite bu seviyeden geri dönerse, boğa kırılma seviyesini savunduğunu göstereceği için yükseliş trendinin devam etme ihtimali artacak.

  Bununla birlikte, bu seviye kırılırsa, bir sonraki destek 20-EMA'dadır. Parite, bu destekten geri dönerse, boğalar tekrar yükseliş trendine devam etmeye çalışacak.

  YFI / USD

  Yearn.finance YFI,13 Ağustos'ta 3.000 Dolardan düşük bir seviyede bulunurken, bugün 38.855.31 Dolara yükseldi. Böylece, kısa bir sürede %1.195'lik bir ralli gerçekleştirdi. Genellikle bu tür dikey ralliler sürdürülebilir olamıyor.

  YFI / USD günlük grafik. Kaynak: TradingView                                                             YFI / USD günlük grafik

  Bugün, YFI / USD paritesi, 38.451,95 Dolarlık % 200 Fibonacci uzatma seviyesine yakın kar rezervasyonuna tanık oldu ve gün içi kazançlarını geri verdi.

  Fiyatın günün en düşük seviyelerine yakın bir yerde kapanması, düşüş eğilimi gösteren bir yıldız şamdan modeli oluşturacak. Genellikle, bu paterni ertesi gün büyük bir düşüş mumu takip ederse, kısa vadeli bir zirvenin olduğu görünecek.

  Ancak, boğaların savaşmadan vazgeçmesi pek olası değildir. Rallinin en son ayağının % 50 ve % 61.8 Fibonacci geri çekilme seviyeleri olan 26,436.24 Dolar ile 23,505.34 Dolar arasında destek sağlamaya çalışacak.

  Fiyat bu bölgeden geri dönerse, boğalar bir kez daha fiyatı 38,855.31 Doların üzerine çıkarmaya ve yükseliş trendine devam etmeye çalışacak. Eğer başarılı olurlarsa, bir sonraki hedef % 261.8 Fibonacci uzatma seviyesi 46.899.39 Dolar olacak.

  YFI/USD 4-hour chart. Source: TradingView
                                                                    YFI / USD 4 saatlik grafik

  ADX 54'ün üstünde ve + Dİ-Dİ'nin üstünde, bu da eğilimin güçlü ve boğaların lehine kaldığını gösteriyor.

  Şu anda, parite % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinden 26,436.24 seviyesine geri dönmeye çalışıyor. Boğalar fiyatı 32.500 Doların üzerine çıkarabilirse, 38.955.31 Dolarlık yeniden yükseliş mümkündür.

  Öte yandan, eğer ayılar fiyatı 26,436. 24 Doların altına düşürürse, 20-EMA'ya bir düşüş olacak. Bu desteğin altındaki bir kırılma, fiyatı 19.332.53 Dolara ve sonrasında 14.017.17 Dolara düşürecek.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bitcoin ile ilgili her şey

  Göstergeye göre, BTC'nin satış baskısı sona erdi

  Göstergeye göre, BTC'nin satış baskısı sona erdi

  Alıcılar, önemli bir ivme kazanmak için mücadele ederken, Bitcoin için zorlu bir gün oldu. Bu satış baskısı, kripto piyasasında büyük bir etki bırakırken altcoinlerin son kazançlar...

  • 22 Eylül 2020
  Borsaların daha fazla Ethereum kullanıcısı görmesiyle, Bitcoin'e olan ilgi azalıyor

  Borsaların daha fazla Ethereum kullanıcısı görmesiyle, Bitcoin'e olan ilgi azalıyor

  On-chain analytics platformu CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin'i borsalara yatıran haftalık aktif kullanıcıların sayısı son zamanlarda üç yılın en düşük seviyesin...

  • 22 Eylül 2020
  BTC, son Selloff'tan sonra geri dönmeye hazır mı?

  BTC, son Selloff'tan sonra geri dönmeye hazır mı?

  Daha geniş varlık piyasaları yaygın kayıplara maruz kaldığından, Bitcoin fiyatları bugün 12 saatten daha kısa bir sürede % 6'dan daha fazla düştü. Bu düşüş sonrası BTC için bir...

  • 22 Eylül 2020
  Analiste göre, BTC fiyatını düşüren temel faktörler

  Analiste göre, BTC fiyatını düşüren temel faktörler

  Bitcoin'in fiyatı, 11.000 Doların üzerinde kısa vadeli bir işlem yaptıktan sonra ciddi bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı. Bu son yükseliş, 10.000 Doların üzerinde uzun bir konsol...

  • 22 Eylül 2020
  Bitcoin düşüyor... Peki düşüşün devamı var mı?

  Bitcoin düşüyor... Peki düşüşün devamı var mı?

  Bitcoin 11 bin doların üzerinde kalamadı ve tekrar 10 bin 600 dolarlara kadar geriledi. Peki şimdi ne olacak? MEHMET ÇOBAN'IN BİTCOİN YORUMUNU DİNLEMEK İÇİN VİDEOYA TIKLAYIN &nbs...

  • 21 Eylül 2020
  Bitcoin ile Tesla hisse senedi arasında bir korelasyon var mı?

  Bitcoin ile Tesla hisse senedi arasında bir korelasyon var mı?

  Bitcoin pek çok nedenden ötürü ilginç bir varlık, en önemlisi, hisse senetleri ve altın gibi diğer birçok finansal araçla korelasyonları paylaşmasıdır, ancak çoğunlukla bu korelasyonl...

  • 21 Eylül 2020
  Bitcoin uzayda: BitMEX uydu kripto sistemini test ediyor

  Bitcoin uzayda: BitMEX uydu kripto sistemini test ediyor

   Kripto borsası BitMEX'in araştırma bölümü, internet bağlantısı olmadan uydu üzerinden bir node (düğüm) çalıştırabilen bir uydu Bitcoin sistemini test ediyor. Yeni bir blog g...

  • 21 Eylül 2020
  Küçük Bitcoin adresleri 4 ayın en düşük seviyesine indi… Bu ne anlama geliyor?

  Küçük Bitcoin adresleri 4 ayın en düşük seviyesine indi… Bu ne anlama geliyor?

   Glassnode'dan alınan verilere göre, 1 BTC tutan Bitcoin (BTC) adreslerinin sayısı 20 Eylül'de dört ayın en düşük seviyesine düştü. Ancak bunun en iyi kripto para birimi için düş...

  • 21 Eylül 2020
  Bitcoin'i 2 bin 500 dolar yükselten o sinyal tekrar ortaya çıktı

  Bitcoin'i 2 bin 500 dolar yükselten o sinyal tekrar ortaya çıktı

  Bitcoin, 11 bin doları iki kez test ettikten sonra durdu ve bu önemli seviyenin üzerinde tutamadı. Lider kripto para haber yayına hazırlandığı sırada 10 bin 950 dolardan işlem görüyord...

  • 21 Eylül 2020
  Madencilerin satışı Bitcoin boğa koşusunu engeller mi?

  Madencilerin satışı Bitcoin boğa koşusunu engeller mi?

  Veriler, bazı madencilerin temmuz sonunda Bitcoin (BTC) satmaya başladığını ve bunun kripto para piyasasında satış baskısının artmasına neden olduğunu gösteriyor. Sonunda, baskın kr...

  • 21 Eylül 2020
  Ünlü CEO’dan ilginç Bitcoin yorumu

  Ünlü CEO’dan ilginç Bitcoin yorumu

  MicroStrategy'nin Bitcoin'i birincil rezerv para birimi olarak kullanma kararı, Michael Saylor'un görünüşte varlığı altcoinlere tercih etmesine neden oldu. Şirketinin CEO'su Bitcoin'i (BTC...

  • 21 Eylül 2020
  Bitcoin, Ethereum... Yeni haftaya nasıl başladı, neler bekleniyor?

  Bitcoin, Ethereum... Yeni haftaya nasıl başladı, neler bekleniyor?

  BİTCOİN Bitcoin, ABD doları karşısında 10 bin 800 dolarlık desteğin üzerinde olumlu işaretler gösteriyor. BTC 11 bin dolar seviyesini kırdı ve şu anda kilit desteklere doğru düşü...

  • 21 Eylül 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.