Bu hafta dikkat edilmesi gereken en iyi 5 kripto para birimi

0 0

BTC / USD

Bitcoin son üç günde 10.000 Dolar seviyesinden keskin bir şekilde iyileşme gösteremedi. Bu spekülatörlerden ayı sınıfının her rallide satış yaptığına işaret ediyor. Bu piyasada gerileme söz konusu olduğunda alım rallide ise satış olduğu anlamına geliyor.

BTC / USD günlük grafik.  Kaynak: TradingView

                                                         BTC / USD günlük grafik

Varsayımlar üzerinden devam etmek gerekirse boğaların fiyatı 10.400 Doların üzerine çıkaramadığı durumda ayılar düzeltmeye devam etmek için başka bir girişimde bulunacak. BTC / USD paritesinin 10.000 Doların altında kalmasıyla 200 günlük SMAya (9.078 Dolar) düşüşten söz etmek mümkün görünüyor.

Yatırımcıların bakış açısına göre söz konusu destek dikkat edilmesi gereken önemli bir seviyedir. Çünkü fiyatın bu seviyenin altında kalmasıyla satışın artması kaçınılmaz olarak görülüyor. Bahsi geçen destek seviyesi sonrası aşağı yönlü bir diğer destek 8.000 Dolar ve akabinde 7.000 Dolar olarak tahmin ediliyor.

Olumlu yönden bakıldığında ise paritenin mevcut seviyelerden iyileşmesi durumunda 10.625 Dolar ve sonrasında 11.000 Dolar seviyeleri görmek olasılık dahilindedir. Bu seviye ise boğaların fiyatı yukarı çıkarabilmeleri düşüşün son bulacağına işaret ettiği için dikkat edilmesi gereken çok önemli bir seviye olarak görünüyor.

BTC / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: TradingView                                               BTC/USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafiği incelediğimizde boğalar fiyatın 10.000 Doların altında kalmasına müsaade etmiyor. 

İlerleyen günlerde ayıların 10.000 Doları kıramaması durumunda keskin bir iyileşme ihtimali yükselecek. Çünkü boğalar bir dip yapılmasını bekleyerek satın alımını gerçekleştirecek.

Bir sonraki trend hareketini 9.835 Dolar ile 10.625 Dolar aralığındaki bir kırılmanın başlatacağı tahmin ediliyor. O sürece kadar aralık içindeki ticaretin dalgalı kalması olasıdır.

ETH/USD

Ethereum 5 Eylülde 366 Dolarlık güçlü bir desteğin altına inerek negatif bir tabloya işaret etti. Mevcut durumda 100 günlük SMAnın (304 Dolar) hemen üzerinde olan 308.392 Dolara dönmek için mücadele ediyor.

ETH / USD günlük grafik.  Kaynak: TradingView
                                                             ETH / USD günlük grafik

Ayılar 52 haftanın en yüksek seviyelerinden düşmenin en son ayağının % 38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 377.053 Dolarlık destek rallisini durdurmaya çalışacak.

ETH / USD paritesi 308.392 Doların altına düşerse 288 Dolara gerilemek söz konusudur. Bu desteğin altında bir kırılma çok büyük bir olumsuzluk olacak.

Ancak boğalar fiyatı 366 Doların üzerinde tutabilirse ya da bir sonraki düşüşü 308.392 Doların üzerine çıkarabilirse yukarı doğru hareket etmeye devam edebilecek daha fazla satın alma çekecek.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar bunun yalnızca bir düzeltme olduğunu ve orta vadeli eğilimin hala boğaları desteklediğini gösteriyor.

ETH/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​                                                       ETH / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik düşüşün keskin olduğunu ve ayıların düşüş trendi çizgisine geri çekilerek şiddetli bir şekilde satıldığını gösteriyor.

Ancak boğalar şu anda fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Başarılı oldukları takdirde kısa vadeli satış baskısının azalacak ve 366 Dolara yükseliş olacak.

Boğalar fiyatı 366 Dolar ile 377.053 Dolar direnç bölgesinin üstüne çıkarabilir ve sürdürebilirse düzeltme bitecek.

LINK / USD

Chainlink 5 Eylülde gün içi en düşük seviyesi olan 9.10 Dolara düştü. Destekten gelen keskin toparlanma boğaların agresif bir şekilde daha düşük seviyelerden alım yaptığını gösteriyor.

LINK / USD günlük grafik.  Kaynak: TradingView
                                                                  LINK / USD günlük grafik

Şu anda boğalar fiyatı 50 günlük SMAnın (12.29 Dolar) üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bu seviyenin üzerinde ayıların 12.89 Dolardan zorlu bir mücadele oluşturması mümkündür. LINK / USD paritesi her iki seviyeden de düştüğü takdirde ayılar fiyatı 8.90 dolar desteğinin altına çekmeye çalışacak.

Eğer boğalar fiyatı 12.89 Doların üzerine çıkarabilirse düşüş trendi çizgisine geçmek mümkündür. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma boğaların tekrar komuta ettiğini ve 17.7777 Dolara kadar bir yükselişin muhtemel olduğunu gösterecek.

LINK/USD 4-hour chart. Source: TradingView​​​​​​​
                                               LINK / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafikte 9.10 Dolara düşüş boğaların agresif bir şekilde daha düşük seviyelerde satın aldığını gösteriyor.

Boğalar bir kez daha 9.7155 Dolarlık bir sonraki düşüşü satın almak için harekete geçti bu da yatırımcıların daha düşük seviyelerde satın almak için beklemediğini gösterdiğinden olumlu bir işarettir.

Bununla birlikte ayıların 12.89 Dolarlık toparlanmayı durdurmaya çalışacakları için savaşmadan vazgeçmeleri pek olası görünmüyor. Parite bu seviyeden düşerse fiyat belirleyici bir kırılma yapmadan önce birkaç gün 8.90 Dolar ile 12.89 Dolar arasında değişecek.

Boğalar fiyatı 12.89 Doların üzerinde tutmayı başarırsa düzeltme bitecek.

NEO/USD

Ayıların NEOyu 16.72441 Dolarlık kırılma seviyesinin altına düşürememesi olumlu bir sinyaldir.

NEO/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​                                                        NEO / USD günlük grafik

Orta vadeli trendin yükselişe geçtiğini gösteren 50 günlük SMA (14.98 Dolar) ve 100 günlük SMA (12.89 Dolar) artış gösteriyor.

Bununla birlikte ayılar 18.75334 Dolarda ve 19.53099 Dolarda sert bir direnç sergileyecekleri için 52 haftanın en yüksek seviyelerinden en son düzeltmenin % 38.2 ve % 50 Fibonacci düzelme seviyeleri olduğundan savaşmadan vazgeçmeleri mümkün görünmüyor.

Boğalar bir sonraki düşüşü tekrar agresif bir şekilde 16.72441 Dolar seviyesine satın alırsa kısa vadeli bir dipten söz etmek olasıdır.

Bu varsayımın aksine ayıların NEO / USD paritesini 16.72441 Doların altına düşürüp devam ettirdiği takdirde düzeltme 50 günlük SMAya ve ardından 100 günlük SMAya kadar uzayacak.

NEO / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: TradingView
                                                NEO / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik ayıların düşüş trendi çizgisine herhangi bir geri dönüşte agresif bir şekilde satış yaptığını gösteriyor. Parite bir kez daha bu çizgiden düşerse ayılar 16.23586 Dolar desteğinin altına inerek düzeltmeye devam edecek.

Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse bu gücün ilk işareti olacak. 

XEM/USD

NEM (XEM) Haziran ayı sonunda başlayan yukarı hareketin tüm ayağının % 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hemen altında olan 0.1023475 Dolardan geri tepmeye çalışıyor. Bu boğaların dips satın aldığını ve olumlu bir tabloya işaret ettiğini gösteriyor.

XEM/USD daily chart. Source: TradingView​​​​​​​                                                   XEM/USD günlük grafik

Büyük olasılıkla ribaund 5 Eylülün gün içi en yüksek seviyesi olan 0.1413531 Dolarda dirençle karşılaşacak ancak boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilirse son 52 haftanın en yüksek seviyesi olan 0.1690655 Dolar seviyesine yeniden bir test yapmak mümkün görünüyor.

Bu varsayımın aksine XEM / USD paritesi 0.10 Doların altına inerse düzeltme % 61.8 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0.0890120 Dolara kadar uzanabilecek. Bu desteğin altında bir kırılma büyük bir olumsuzluk olacak.

XEM / USD 4 saatlik grafik.  Kaynak: TradingView                                               XEM / USD 4 saatlik grafik

4 saatlik grafik boğaların fiyatın 0.105 Dolar seviyelerinin altında kalmasına izin vermediğini ancak destek rallisinin en son düşüşün % 38.2 Fibonacci geri çekilmesinde dirençle karşı karşıya olduğunu gösteriyor.

Parite bu dirençten düşerse ayılar bir kez daha fiyatı 0.105 Doların altına düşürmeye ve sürdürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa düşüş 0.0890120 dolara kadar uzayacak.

Boğalar bir sonraki düşüşü agresif bir şekilde tekrar satın alırsa daha düşük seviyelerde güçlü bir talep olduğunu gösterecek. Fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirlerse dibin yerinde olma olasılığını artıracak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku