Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 kripto para birimi

Abone Ol
Bu hafta dikkat edilmesi gereken 5 kripto para birimi
Gökçe Hürata
 • 06 Temmuz 2020
 • Yazar:

  BTC / USD

  Bitcoin'deki yardım rallisi, 1 ve 2 Temmuz'da 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (9.234 $) üzerine çıkmadı; bu, ayıların bu direnç seviyesini agresif bir şekilde savunduğunu gösterdiğinden olumsuz bir duruma işaret ediyor.
  BTC / USD günlük grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                         BTC / USD günlük grafik

  Ayılar, CoinMarketCap'te en üst düzeyde yer alan kripto para birimini 8.910 dolar ile 8.825 doların hemen destek bölgesinin altına batırırsa, 8.628 dolara düşüş mümkün görünüyor. Böyle bir hareket, ayıların her fırsatta satış yaptığına işaret edecek.

  8.628 doların altında düşüş, kritik destek görevi görmesi muhtemel olan 8.130.58 dolara kadar çıkabilecek. Bu desteğin güçlü bir şekilde sıçraması, yatırımcılara bir satın alma fırsatı sunacak. Tersine, eğer ayılar BTC / USD çiftini 8.130.58 doların altına düşürürse, yeni bir düşüş trendi başlaması muhtemel duruyor.

  Şu anda, 20 günlük EMA kademeli olarak düşüyor. Nispi güç endeksi son birkaç gündür 50'nin altında işlem görüyor ve bu da ayılar için bir avantaj sunuyor. Mevcut seviyelerden bir rahatlama rallisinin 50 günlük basit hareketli ortalamada (9,398 $) dirençle karşılaşması olasılıklar dahilindedir.

  Azalan kanalın düşüş trendi çizgisinin kırılması, boğaların geri döndüğünün ilk göstergesi olacak.
  BTC / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                    BTC / USD 4 saatlik grafik

  Her iki hareketli ortalama da 4 saatlik grafikte aşağı doğru eğiliyor ve RSI 40 seviyesinin altına düşüyor, bu da ayıların kısa vadede üstünlüğü olduğunu gösteriyor.

  Fiyat 8.910,04 dolara düşerse, bu destek seviyesinin dördüncü tekrarlaması olacak. Genellikle, bir destek seviyesi tekrar tekrar test edildiğinde, zayıflama eğiliminde oluyor. Bu seviyenin altındaki güçlü bir kırılma, yatırımcılara kısa vadeli fırsatlar sunacak.

  Ancak, çift 8.910.04 dolar seviyesinden yükselirse, boğalar fiyatı kanalın düşüş trendi çizgisinin üzerine itmeye çalışacak. Kanalın yukarısındaki (UTC saatinde) kısa vadeli eğilim, ilk hedef hedefi 9,800 dolar ve ardından 10,058,52 dolarlık bir tekrar testle boğa lehine kayacak.

  NEO / USD

  Kritik 9.21399 dolar desteğinden geri tepme, 20-gün EMA' ya ($10.23) bile dokunamadı; bu, boğaların NEO'yu daha yüksek seviyelerde satın almak için acele etmediklerini gösteriyor.

  NEO / USD günlük grafik. Kaynak: Tradingview                                                                                                                                                                                             NEO / USD günlük grafik

  20 günlük EMA aşağı doğru eğiliyor ve RSI 40 seviyesine yakın, bu da ayıların üst ele sahip olduğunu gösteriyor. Bir kez daha 9.21399 doların altına düşürmeye çalışılacak.

  Ayılar başarılı olursa, 9.21399 doların altındaki bir kapanış (UTC saati), 5.25687 dolar hedefi olan bir düşme head ve shoulders modelini tamamlayacak. Ancak, boğalar düşüşü dolarda durdurmaya çalışacağından, hedefe doğrudan bir düşüş olması pek olası görünmüyor.

  Fiyat yine 9.21399 dolarlık destek seviyesinden geri döner ve 50 günlük SMA'nın (10.63 $) üzerine çıkarsa, bu düşüş görünümü geçersiz kılınacak.
  NEO / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                    NEO / USD 4 saatlik grafik

  Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğimli olup RSI, ayıların üst ele sahip olduğunu gösteren negatif bölgede rahatça bulunuyor. 9.63407 doların altında bir kırılma, 9.21399 dolara düşme olasılığını artıracak.

  Boğalar, eğilimleri başlatmak için ayılar altından kopmak isteyecekken, onu savunmaya çalışacağı için, bunun dikkat edilmesi gereken kritik bir seviye olduğuna işaret ediliyor.

  Boğalar NEO / USD paritesini 10.28183 doların üzerine çıkarırsa, kısa vadeli düşüşün sona ermesi olası görünüyor.

  Ancak, ayılar 9.21399 doların altında kalırsa, yeni bir düşüş trendi olması muhtemeldir. 8.60349 dolardan ve bunun altındaki 8.16228 dolardan küçük bir destek bulunuyor. Ancak her iki destek de kırılırsa, 7 dolara düşmek söz konusudur.

  TRX / USD

  Tron ( TRX ) şu anda simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor. Bununla birlikte, bazen simetrik üçgen de tersine bir desen olarak hareket edebileceğinden, bir ticarete başlamadan önce kırılmanın gerçekleşmesini beklemek en iyisi olarak biliniyor.
  TRX / USD günlük grafik. Kaynak: Tradingview

                                                                                                                                                                                        TRX / USD günlük grafik

  Boğalar, CoinMarketCap'te 17. sıradaki kripto para birimini üçgenin direnç çizgisinin üzerinde itebilirse, gücü işaret edecek. İlk hedef 0.01864 dolardır ve bu seviye ölçeklendirilirse, 0.0217882 dolar desen hedefine bir ralli mümkündür.

  Ancak, fiyat mevcut seviyelerden düşerse ve hareketli ortalamaların altına inerse, zayıflığa işaret edecek. Böyle bir durumda, üçgenin destek hattına bir düşüş olması muhtemel görünüyor.

  Üçgenin altındaki bir kırılma fiyatı 0.012 dolara sürüklenir ve bu destek de kırılırsa, düşüş desen hedefine 0.0102118 dolara kadar uzayabilecek.
  TRX / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                TRX / USD 4 saatlik grafik

  50 SMA'ya yakın olan mumların üzerindeki grafikte elips olarak işaretlenen uzun fitiller, boğaların agresif bir şekilde bu desteği savunmaya çalıştıklarını gösteriyor.

  Boğalar mevcut sıçramayı simetrik üçgenin direnç çizgisinin üzerinde taşıyabilirse, 0.0177451 dolara ve ardından 0.01864 dolara bir ralli mümkündür.

  Ayılar TRX / USD çiftini 50-SMA'nın altına düşürebilirse, bu yükseliş görünümü geçersiz kılınacak. Böyle bir durumda, üçgenin destek hattına bir düşüşle sonuçlanan daha fazla satış çekmesi muhtemeldir.

  XTZ / USD

  Tezos, 27 Haziran'da 2.2131 dolarlık kritik desteğe yakın bir yerden sıçradı. Ancak boğalar fiyatı daha yüksek seviyelerde talep eksikliği gösteren 20 günlük EMA'ya (2.46 $) bile taşıyamadı.
  XTZ / USD günlük grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                        XTZ / USD günlük grafik

  Tekrar 2,2131 dolar desteğine geri döndü. Bu destek yol açarsa, daha fazla satış çekmesi muhtemeldir.

  Desteğin altındaki bir kapanış (UTC saati), 1.2945 dolar hedef hedefi olan çift üst modeli tamamlayacak.

  20 günlük EMA aşağı doğru eğiliyor ve RSI aşırı satım bölgesine yakın, bu da ayıların üst ele sahip olduğunu gösteriyor.

  Mevcut seviyelerdeki toparlanma 20 günlük EMA'nın üzerine çıkarsa, bu düşüş görünümü geçersiz kılınacak.
  XTZ / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                     XTZ / USD 4 saatlik grafik

  4 saatlik grafik, ayıların 50-SMA'yı agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Her iki hareketli ortalama da aşağı doğru eğimli olup RSI negatif bölgededir, bu da ayıların üst ele sahip olduğuna işaret ediyor.

  Ayılar, kritik desteğin altında 2.2131 dolardan kırılabilirse, 2.0581 dolara ve ardından 1.80 dolara düşme olasılığı bulunuyor. Boğalar XTZ / USD çiftini 50-SMA'nın üzerine itebilirse, bu düşüş görünümü geçersiz kılınacak.

  VET / USD

  VeChain ( VET ) bir buçuk yıldan uzun bir süredir olumsuz bir tablo sergiledi. 4 Temmuz'da, boğalar fiyatı 0.011 dolar genel direnç seviyesinin üzerine iterek yeni bir yükseliş trendinin başladığını gösteriyor. Bu kopuşun hedef hedefi 0.020 dolardır.
  VET / USD günlük grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                     VET / USD günlük grafik

  VET, şu anda, daha yüksek seviyelerde satışla karşı karşıya kaldı. Genellikle, uzun bir konsolidasyondan kırılma seviyesini düzeltiyor ve yeniden test ediyor, ancak bazen momentum güçlü ise geri çekilme sığ olabiliyor.

  Bu durumda, kırılma seviyesi 0.011 dolardır, ancak fiyatın bu seviyeye düşmesi gerekmiyor. Geri çekilme, alıcıları 0,01256 dolar ve altında olan 0,011519 dolarda buluyor. Bu da yukarı hareketin en son ayağının % 50 ve % 61,8 Fibonacci düzelme seviyeleridir.

  Ayılar fiyatı 0,011 doların kırılma seviyesinin altına düşürürse, yükseliş görünümü geçersiz kılınacak.
  VET / USD 4 saatlik grafik. Kaynak: Tradingview
                                                                                                                                                                                                   VET / USD 4 saatlik grafik

  Yukarı hareketin son ayağı RSI'yı aşırı alım bölgesine itti ve bu da VET / USD paritesinin kısa vadede aşırı ısındığını gösterdi.

  Şu anda, çift 20-EMA'ya uzanması muhtemel bir geri çekilme durumundadır. Bu desteğin geri sıçraması yükseliş eğilimini devam ettirebilecek ve bu da olası hamlenin daha yükseğe çıkması için bir fırsat olacak.

  Fiyatı daha yüksek kovalamak yerine, riski azaltmak için geri çekilmeyi beklemek daha iyi bir strateji olacağı düşünülüyor.

   

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Bitcoin ile ilgili her şey

  ‘Bitcoin’deki son yükseliş, 2019'daki artışın başlangıcına benziyor’

  ‘Bitcoin’deki son yükseliş, 2019'daki artışın başlangıcına benziyor’

  Bitcoin’in hafta sonu ani düşüşü, bazı analistlerin iyimser tahminlerine darbe vurdu. BTC bu kadar önemli bir seviyede dirençle karşılaştığı için, bazıları, varlığın 9 bin dol...

  • 04 Ağustos 2020
  İşte temmuz ayının en çok kazananları ve kaybedenleri

  İşte temmuz ayının en çok kazananları ve kaybedenleri

  Kripto piyasası, her zaman olumlu olmasa da bir ayın sonunda bizi şaşırtma alışkanlığı kazanmış gibi görünüyor. Ancak temmuz ayının olumlu sonuçlandığına da söylemek gerekiyor. ...

  • 04 Ağustos 2020
  Ethereum bu gelişmeden olumlu etkilenebilir...

  Ethereum bu gelişmeden olumlu etkilenebilir...

  Ethereum, artan DeFi ve DEX talebinin bir sonucu olarak güçlü bir ivme görüyor. Stratejistler ETH 2.0'ın Ethereum'u olumlu etkilemeye devam edeceğini söyledi Ethereum, neredeyse her açıda...

  • 04 Ağustos 2020
  Bitcoin’de yönü bu kritik seviye belirleyebilir

  Bitcoin’de yönü bu kritik seviye belirleyebilir

  Bitcoin, ABD doları karşısında 11 bin dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlattı. BTC, yakın vadede daha yüksek seviyede kalmak için 11 bin 500 dolarlık direnç bölgesini geçmel...

  • 04 Ağustos 2020
  ‘Bitcoin 430 bin dolar olabilir’ dedi, tarih bile verdi…

  ‘Bitcoin 430 bin dolar olabilir’ dedi, tarih bile verdi…

  Geçmiş performansı değerlendiren popüler bir kripto para birimi savunucusu, Bitcoin'in 2021'in sonlarına kadar 430 bin dolara yükselebileceğini tahmin ettiğini söyledi. Popüler kripto pa...

  • 04 Ağustos 2020
  Google böyle diyor: Son yükselişe rağmen Bitcoin'e ilgi düşük

  Google böyle diyor: Son yükselişe rağmen Bitcoin'e ilgi düşük

  Kripto topluluğu, Bitcoin ve toplu piyasa hayat belirtileri gösterdiğinden son birkaç haftadır hareketlendi. 9 bin doların altındaki bölgedeki durgunluğun ardından, BTC boğaları nihayet...

  • 04 Ağustos 2020
  Bitcoin'in hafta sonu yaşadığı sert düşüşün arkasında ne var?

  Bitcoin'in hafta sonu yaşadığı sert düşüşün arkasında ne var?

  Cumartesi gecesi, gecenin geç saatlerinde, Bitcoin fiyatı aniden sadece 10 dakikada yüzde 10'un üzerinde değer kaybederek 1.400 dolardan fazla düştü. Ancak kripto para biriminde bu kadar b...

  • 04 Ağustos 2020
  Bitcoin, Intel ve CocaCola'ya fark attı

  Bitcoin, Intel ve CocaCola'ya fark attı

  Kripto para birimi piyasalarındaki büyük bir yükseliş eğiliminin ortasında, Bitcoin'in piyasa değeri, Intel ve Coca-Cola gibi şirketleri geride bıraktı. Temmuz 2020 sonundaki yükseliş,...

  • 03 Ağustos 2020
  Gelecekte 'daha derin bir kripto pazarı' görecek miyiz?

  Gelecekte 'daha derin bir kripto pazarı' görecek miyiz?

  Geçtiğimiz hafta boyunca, kripto piyasası, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin'in 11 bin dolarlık kritik direncini geçtikten sonra yeni bir yaşam kazanmış gibi görünüyordu. Asl...

  • 03 Ağustos 2020
  Uyanış sert oldu… Peki Bitcoin için sırada ne var?

  Uyanış sert oldu… Peki Bitcoin için sırada ne var?

  Kripto para piyasaları özellikle son dönemlerde hava durumu kadar tahmin edilemez ve aynı derecede çalkantılı bir hal aldı. Bitcoin topluluğunun hareketsizlikten yakınırken ve hacim borsala...

  • 03 Ağustos 2020
  Bitcoin'de 2020 boğa koşusu bitti mi? 

  Bitcoin'de 2020 boğa koşusu bitti mi? 

  Temmuz ayının son 10 günü Bitcoin için bir nimetti. 21 Temmuz'da mavi işaretli trend çizgisi 9 bin 200 doların üzerine çıktıktan hemen sonra, Bitcoin motorlarını ateşlemeye başladı BT...

  • 03 Ağustos 2020
  Bitcoin'de 10 bin doların aşılması uyuyan bir devi uyandırmış olabilir

  Bitcoin'de 10 bin doların aşılması uyuyan bir devi uyandırmış olabilir

  Bitcoin'in 10 bin ABD dolarını aşması uzun zamandır bekleniyordu. Yaklaşık üç aylık sönük bir dönemin ardından Bitcoin, Mart 2019'dan bu yana en durgun işlem döneminden 10 bin doların...

  • 03 Ağustos 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.