Bu göstergeye göre, ETH, BTC nin 2016 da olduğu yere yapısal olarak benziyor

0 2

Kripto para piyasası ve başta Bitcoin altcoinleri daha yüksek bir seviyeye taşıdı ve Ethereum 470 Doları bir kez daha kırarak bazı muazzam güç belirtileri gösterdi.

Makro zaman diliminde Bitcoinden daha düşük bir performans gösteren Ethereumun 500 Doları geçmesi ve altcoin piyasasının güçlü kalması durumunda daha fazla yükselmesi söz konusudur.  

Bir analist ETHnin yüksek zaman dilimi RSIsinin büyük bir yükseliş olmadan önce 2016 yılındaki BTC ile benzerlik gösterdiğini belirtti.

BTC yükselirken ETH de ralli yapıyor

Ethereum yazım sırasında 471 Dolar fiyatından % 2nin biraz altında işlem görüyor.

Karşı karşıya olduğu direnci 500 Dolarda kırmadan önce bir yolu daha bulunuyor ve bu büyük olasılıkla güçlü bir direnç seviyesi olacak. 

Bu seviyenin üzerinde bir kırılma Bitcoine karşı değer kazanmasına ve büyük ihtimalle ikinci bir altseason dalgasını tetiklemesini sağlayacak.

Analiste göre ETHnin RSIsi 2016da BTCde görülen ile benzer

Bir yatırımcı ETHnin yüksek zaman dilimi RSIsinin 2016da Bitcoin tarafından görülene benzer olduğunu belirtti.

Bu yakında üstel kazanımlarla sonuçlanan bir parabolik faza girebileceği anlamına geliyor.

“Aylık RSI analizi üzerinde yoğunlaşıyorum. 2016 BTC ile karşılaştırdığımızda çok benzer bir RSI yapısına sahibiz. Bu bir kez daha Dolar ETHnin yakın bir patlama için hazırlandığını doğruluyor.”

Ethereumun makro fiyat hareketi yapılan analiz doğrultusunda ilerleme gösterirse piyasada bir yükselişin ilk aşamalarını görmek mümkün olacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku