Bu gösterge farklı bir sinyal üretiyor olabilir

0 1

Yeni yıl başladığından bu yana Bitcoin fiyatı yükseliş eğiliminde. Sadece 31 gün içinde kripto para birimi yüzde 30un üzerinde yükseldi ve şu ana kadar 2020nin en iyi performans gösteren varlıklarından biri haline geldi.

Ancak traderların sıklıkla kullandığı bir gösterge önümüzdeki günlerde düşüş eğilimi gösterebilir. 

Birkaç gün önce aylık bazda sert sayılabilecek bir yükselişten sonra Bitcoin’in yükseliş trendi sonunda kayboluyor olabilir. 

Bir aydan biraz daha az bir süre içinde düşük seviyelerden yüzde 40ın üzerinde yükseldikten sonra hafta sonu Bitcoin fiyatı yaklaşık 9 bin 600 dolarlı seviyeleri gördü. Kilit nokta olarak adlandırılan bu seviyeden sonra Bitcoin ciddi bir dirençle karşılaştı. 

Küçük gerilemeye rağmen kripto piyasası yükseliş eğiliminde olmaya devam ediyor birçok altcoin yerel zirveye yükseldikten sonra birçoğu Bitcoin fiyatının güçlü bir yükseliş yapmasını bekliyor.

Özellikle şimdi birçok sinyal ayı piyasasının sonunda bitmiş olabileceğini gösteriyor.

Ancak “smart money indicator” olarak kabul edilen bir gösterge düşüş eğiliminin ileride olduğuna dair güçlü bir uyarı sinyali veriyor olabilir.

Balance Volume göstergesine göre Bitcoin daha yüksek fiyatlarda yükseliyor ancak gösterge daha düşük yüksekler ayarlamaya devam ediyor. Bu fiyat hareketi Bitcoin fiyat listelerinde iki belirgin düşüş eğilimlerine neden oldu.

Bir düşüş eğilimi tipik olarak bir düşüşün geldiğine işaret eder ve çoğu zaman güçlü bir düşüş eğiliminden önce gelebilir

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku