Bu fark uzun süredir görülmemişti… Peki neden?

0 1

Kripto pazarları sabahları hareket ederken Coinbasedeki Ethereum Classic fiyatı diğer borsalara göre önemli ölçüde olumlu şekilde ayrıştı.

ETHEREUM TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Binance Bitfinex ve diğer büyük borsalarda 6.45 dolardan işlem gören ETC Coinbasede aynı dakika içinde yüzde 11in üzerinde bir farkla 7.18 dolara yükseldi. Borsalar arasında böyle bir fiyat farkı uzun süredir görülmemiştir.

Fiyat neden bu kadar farklıydı?

Coinbasedeki fiyatlar bir süre sonra normale döndü ve diğer borsalara yakın olmaya başladı. Coinbasede fiyatın neden bu kadar yüksek olduğuna dair cevap ETC mevduatları ve büyük satınalma siparişleri için borsa taleplerinin onay sayısında gizli.

Coinbase ETC para yatırma işlemleri için 3527 blok onayı gerektiriyor; bu ETCnin Coinbasedeki hesabınıza aktarılmasından önce yaklaşık 12 saat beklediğiniz anlamına geliyor. Bu kripto para piyasalarında arbitraj olasılığını imkansız hale getirir. Böylece fiyatın olumlu ayrışmasının temeli hazırlanır.

Fiyattaki bu yükselişi tamamlayan diğer etkenler de büyük bir alım emri ve piyasa derinliğinin yetersiz olması. ETH/USD çiftinde 24 saatlik işlem hacmi 4 milyon dolar. Bu birkaç yüz bin dolarlık alım emrinin fiyatta ciddi bir etki yaratabileceği anlamına geliyor. Bugün Coinbase’te olan da buydu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku