Bu dönemde altın mı yoksa Bitcoin mi almalı?

0 14

Bitcoin’in (BTC)  2020nin sonuna kadar 20 bin dolara ulaşmasını öngören Michael Novogratz yatırımcılara Bitcoinden daha fazla altın sahibi olmalarını tavsiye ediyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin boğalarından Michael Novogratz yatırımcılara fonlarının çoğunu Bitcoine koymalarını önermiyor.

Novogratz Bitcoinin altından daha iyi performans gösterdiğinden emin olmasına rağmen kripto para birimlerinin son derece oynak doğası nedeniyle Bitcoinden daha fazla altın almanın hala daha güvenli olduğunu söyledi.

NOVOGRATZ: BİTCOİN HALA “BENİMSENME DÖNGÜSÜNÜN BAŞLARINDA”

Novogratz 8 Temmuzda CNBC’nin Fast Money programında “Bence Bitcoin altından daha iyi performans gösteriyor ancak insanlara oynaklık nedeniyle Bitcoin’den daha çok altına sahip olmalarını söyleyebilirim” dedi.

Novogratza göre Bitcoin hala “benimsenme döngüsünün başlarında” yani BTC’ye sahip olunması hala zor. Bununla birlikte Novogratza göre dünya çapında daha fazla şirketin kitlesel adaptasyonuyla dijital para birimi yavaş yavaş ivme kazanacak.

Novogratz; “Bitcoini satın almak hala zor. Satın almak daha kolay olsaydı çok daha yüksek olurdu. Ve insanların artan ilgisi BTC satın almayı gittikçe kolaylaştırıyor. Fonlar oluşturuluyor bir noktada BTC ETF’i alacağız” ifadelerini kullandı.

Büyük bir kripto girişim sermayesi şirketi olan Galaxy Digitali yöneten Novogratz en büyük kripto ve blok zinciri yatırımcılarından biri olarak biliniyor.

Öte yandan 1800 doları aşan ons altın fiyatı 9 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Yükselen altın fiyatları COVID-19 vakalarındaki artışla yeni dalga endişesini yansıtıyor olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku