Bu destek seviyesi, hem Bitcoin hem de altcoinler için hayati önem taşıyor

0 0

Bitcoin bu hafta fiyatı 11 bin dolarlık kilit desteği kısmen test etti. Yazı  yayına hazırlandığı sırada ise lider kripto para birimi yine kritik 11 bin 550 – 600 dolar direncini kırmak için mücadele ediyordu.  

Satıcılar geçtiğimiz birkaç gün ve hafta boyunca trendin sıkı kontrolü altındaydı

Kısa vadede trendin nereye doğru yol alacağı büyük olasılıkla neredeyse tamamen boğaların 11 bin dolar altındaki düşüşe karşı savunmaya devam edip edemeyeceğine bağlı olacaktır.

Bir analist BTCyi destekleyen önemli bir teknik destek seviyesinin kötüleştiğine dikkat çekiyor.

Bu seviyenin altındaki bir kırılmanın keskin bir düşüşü tetikleyeceğine ve bu da hem BTC hem de altcoinlerin büyük kayıplar vermesine yol açabileceğine inanıyor.

Bitcoin ve tüm kripto piyasası şu anda yüksek bir zayıflık görüyor. Bu BTCnin 11 bin doların altındaki bölgedeki kilit desteğinin üzerinde tutmaya çabalaması nedeniyle ortaya çıktı.

Daha fazla aşağı yönlü bir hareket görmesini engelleyen hafif satın alma isteği ortadan kalkmaya başlarsa kripto kısa vadede büyük kayıplar yaşayabilir.

Teknik anlamda 11 bin doların altındaki bir kırılma BTCnin orta vadeli eğilimini sürdürmesi için çok önemli olan bu seviyedeki bir savunma ile 10 bin 500 dolarlık tarihsel desteğine geçiş için kapıları açacak.

Bir analist bunun yakın vadede gerçek bir olasılık olduğuna dikkat çekiyor zira düşüşlere karşı savunmaya yardımcı olan bu kritik teknik seviye giderek zayıflıyor.

Satış baskısının artması

Bu makale yazılırken Bitcoinin şu anki fiyatı 11 bin 350 – 450 dolar bandında hareket ediyordu

Bir yatırımcı son tweette BTC konusunda kötümser olduğunu ve olumsuz hedeflerin sırasıyla 10 bin 800 dolar ve 10 bin 300 dolar olduğunu açıkladı.

Yatırımcı BTC – Şimdiye kadar planı takip ediyor. Burada alt tarafa kısa 1/2 boy girildi. Mavi çizginin altına inmek geri kalanını yükleyecektir” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku