Bu da oldu: Yeraltında yasa dışı Bitcoin madenciliği

0 3

Çinin kuzeydoğusunda yer alan Heilongjiang eyaletinin Daqing şehrinde şaşırtıcı bir olay yaşandı.

Elektrik şebekesine gelen şikayetler incelendikten sonra Bitcoin madenciliğinin kaçak olarak yeraltında yapıldığı tespit edildi.

POPÜLER 3 ALTCOİNDEN ENDİŞE VERİCİ NOT… TIKLAYIN

Yerel haber ajansı Beijing News Daqingi 26 Mayısta teftiş etmeye giden polisin kırsal alanda iki garip mezar keşfettiğini bildirdi. Hiçbir mezar taşı yoktu ve hemen yakınında bir odun yığını keşfettiler. Yığını kaldıran ekipler bir yeraltı girişi buldular ve yere düştüklerinde sekiz Bitcoin madencilik cihazının yanı sıra aydınlatma ve güç iletim ekipmanları da onları karşıladı. Bu küçük tesis petrol sahasından yasadışı elektrik kullandı.

Daqing Çinin en büyük petrol alanına sahip bir şehir. 2 milyonu aşan nüfusu ile Daqing madencileri kendine çekiyor… Çünkü petrol sahaları bakımından zengin bir bölge konumunda.

Daqing benzer olaylarla daha önce defalarca gündemdeydi. Nisan ayında yetkililer bir köpek kulübesinin derinliklerinde gizlenmiş 54 madencilik cihazına güç sağlamak için petrol sahasından elektrik çaldığı için başka bir Bitcoin madencisini tutukladı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku