Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsasından Para Çekilemiyor!

974

FTX’ten sonra başka bir öncü kripto para borsası daha darbe yedi! Güncel olarak, lider Bitcoin borsalarından olan Coinlist’te para çekme işlemleri durduruldu.

Öncü Bitcoin borsası iflasın eşiğinde mi?

Geçtiğimiz yaz iflas eden 3AC ile bağlantılı olan Coinlist borsasından para çekilemiyor. Kullanıcılar para çekme işlemlerine kısıtlama getirildiğinde özellikle sosyal medya üzerinden borsaya tepki gösterdi. Çok geçmeden, Coinlist bu konuda bir açıklama yaptı. Ünlü Bitcoin borsası, yaptığı açıklamada velayet ortağının bakımdan geçmesi nedeniyle şu an kendi platformlarında bir aksaklık yaşandığını dile getirdi. Ancak para çekme işlemlerinin bir haftadan fazla süredir yapılamaması, kullanıcıları tedirgin etti. FTX skandalına benzer bir skandalın yaşanmasından korkan kullanıcılar, Coinlist’e öfke dolu geri bildirimlerde bulundu.

Lider kripto para borsalarından olan Coinlist, geçtiğimiz Temmuz ayında 3AC platformunun çökmesi sonucunda ciddi bir zarara uğramıştı. Yaşanan iflasın sonucunda borsa, tam 35 milyon dolar zarar ederek oldukça zor bir süreçten geçmişti. Yaşanan bu ciddi zararın ardından bazı kullanıcılar, Coinlist’in de FTX gibi yatırımcı fonlarını zimmete geçirme ihtimali üzerinde durdu. Fakat yaptıkları açıklama ile Coinlist, tüm iddiaları reddederek kullanıcıları fonlarının kesinlikle güvende olduğunu vurguladı. Buna ek olarak ünlü Bitcoin borsası, FTX, FTT veya Alamada gibi kuruluşlarla hiçbir ilişiğinin olmadığının altını çizdi.

3AC çöküşünün etkileri hala devam ediyor

Kriptoarena.com olarak da belirttiğimiz üzere, Coinlist yetkilileri Twitter üzerinden platformlarında hiçbir sorun olmadığının açıklamasını yaptı. Sitelerinin bakımdan geçmesi sebebiyle para çekme işlemlerinin durdurulduğunu iddia eden Coinlist, kullanıcıların endişelerini tam olarak giderebilmiş değil. Özellikle son günlerde yaşanan FTX skandallarının ardından kripto dünyasında ciddi dalgalanmalar meydana geldi. Bu dalgalanmalar yatırımcılar için de güven sarsan cinstendi. Bu sebeple kullanıcılar Coinlist’in açıklamalarına güvenmekte zorluk yaşıyor.

Sıcak Gelişme: Bu Bitcoin Borsasından Para Çekilemiyor!
Kripto sektörü zor günlerden geçerken Coinlist benzeri popüler borsaların transfer işlemlerine kısıtlama getirmesi kullanıcılar tarafından hoş karşılanmadı. Özellikle adı daha önce 3AC iflasına karışmış bir isim olan Coinlist, akıllarda soru işaretleri oluşturdu. Görüldüğü üzere, Coinlist bu süreçte uğradığı zararın etkisini üzerinden atabilmiş değil. Kripto dünyasında ve öncü borsalarda dalgalanmalar devam ederken sektörün geleceği ise bilinmezliğini koruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpage
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku