Bu balina, 22 ay sonra Bitcoinlerini 12 bin dolardan sattı

0 0

2018in sonlarında 9 bin BTC biriktiren bir Bitcoin balinası 22 ay ve iki kriz aşamasından sonra Bitcoinlerini sattı.

Büyük miktarda BTC tutan bireysel bir yatırımcı olan Bitcoin balinası iki yıl sonra kar elde etti. Whalemapten alınan veriler balinanın 2018in üçüncü çeyreğinde yaklaşık 9 bin BTC satın aldığını gösteriyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Verileri paylaşan “Byzantine General” takma ismini kullanan bir yatırımcı şunları söyledi:

“Bu balina bir efsanedir. 2018de 6 bin civarında büyük baloncuğu görüyor musunuz? Bu orada biriken neredeyse 9 bin BTCdir. 2 yıl ve 2 büyük kriz sonrası nihayet kar elde etti.”

Balina iki büyük çöküş sonrası ve yaklaşık 22 ay boyunca BTCsini tuttu. Bitcoin ilk olarak Ocak 2019da ve ikincisi Mart 2020de olmak üzere iki kez 4 bin doların altına düştü. Yatırımcı her iki dönemde de bekledi ve sonuçta 12 bin civarında satış yaptı.

Kâr eden bir Bitcoin balinası ne önerir?

16 Ağustosta Cointelegraph büyük balina kümelerinin 12 bin ila 14 bin dolar aralığında bulunduğunu bildirdi. 12 bin dolar seviyesinde birçok balina ya kâr ediyor ya da başabaşta bu da balinalara satış için bir teşvik verebilir.

Balinaların Bitcoinin yerel bir zirveye ulaştığı konusunda ihtiyatlı olduğunu gösterip göstermediği belirsizliğini koruyor. Balinalar varlıklarının büyüklüğü nedeniyle likiditeyi takip ediyor. Muhtemelen artan perakende faaliyetinin bir sonucu olarak satmak için yeterli likidite olduğunu hissediyorlarsa muhtemelen satış yapacaklardır.

Bu nedenle bir balinanın satışı Bitcoinin zirve yaptığını göstermez. Kısa vadede konsolidasyon şansını artırdığı iddia edilebilir. Ancak BTC temel destek seviyelerinin altına düşene kadar yerel bir zirvenin oluştuğunu öne sürmek için erken. Ayrıca balinanın 9 bin BTCnin ne kadarını sattığını tahmin etmek de zor.

Bazı balinaların mevcut seviyelerde kar alıyor gibi görünmesinin bir nedeni Bitcoinin nispeten yüksek spot hacmi olabilir. Bitcoin Jack olarak bilinen başka  yatırımcıyaa göre piyasa spot piyasa tarafından “beceriksizce” yönlendiriliyor.

Bitcoin Jack şunları ekledi:

“Piyasa şimdilik garip bir şekilde spot güdümlü olmaya devam ediyor. Piyasa göreceli olarak yüksek zincir üzerinde hakimiyetini koruyor Fiyat genişlemesi bu nedenle tekrar yakın. Yön belirsiz ama düşük türevler spot ve spot değişim ve zincir üzerindeki hakimiyet irrasyonel bir zirve görmediğimizi gösteriyor. “

Piyasa ağırlıklı olarak türev piyasası tarafından yönlendirildiğinde balinaların arayacağı daha az likidite vardır ve küçük geri çekilmeler büyük fiyat hareketlerine neden olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku