Ne SHIB ! Ne DOGE! Bu Altcoin Yatırımcısının Başı Göğe Erdi

412

Arcane Research geçtiğimiz günlerde yayınladığı kripto raporunda, altcoin Binance Coin (BNB)’nin mükemmel bir yıl geçirdiğini ve yüzde 1.344’lük bir artış yaşadığını paylaştı. Bitcoin ve Ethereum için ise yılı karda kapatırken BTC yüzde 73, ETH ise yüzde 455’lik getiri getirdiğini raporunda kaleme aldı.

Peki altcoin BNB, önümüzdeki aylarda yükselişe devam edecek mi?

Binance Coin (BNB), geçtiğimiz yılda kaydettiği yüzde 1000’lik artış performansı sayesinde yılın kazananlarından olmuştu. Yayınlanan raporda, Ethereum’daki ortalama işlem ücretinin 21 dolar, Bitcoin için ise 3 dolar olduğunu belirtti. Binance, Polygon, Energi ve diğer blockchain’ler, çok düşük işlem maliyetlerine sahip. Geçtiğimiz yıl, etkileyici yükselişine ve mevcut piyasa değerine göre BNB’nin hala yükselmesi bekleniyor ve bu sene içinde 3-5 kata kadar kazançlar görebilir.

Kripto para borsası Binance’in blockchain girişim fonu, Binance popülaritesi, yakım mekanizması ve diğer utility’ler ile beraber BNB, önemli bir potansiyele sahip olarak görülüyor. BNB, yazı yazıldığı esnada 500,61 dolardan işlem görüyor.

Ethereum pazar payını günden güne kaybediyor

Geçtiğimiz yıl mükemmel bir yıl geçiren altcoin BNB, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in yerel token’ıdır. Binance Smart Chain platformu DeFi hizmeteri nedeniyle gerekli olan akıllı sözleşmelere imkan tanıyan, düşük maliyetli işlemlere sahip olan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Binance Smart Chain, sahip olduğu düşük ücretler ile akıllı sözleşme pazar lideri Ethereum blockchain’inden de pazar payı kopardı diyebiliriz.

2021 yılı başlarında Ethereum blockchain’i NFT ve DeFi işlemlerinin yüzde 95’ine hakimdi. Ethereum, ETH 2.0 sürümü ile piyasaya sürülmesiyle beraber blockchain’inde yükseltmeler yapılana kadar üstesinden gelinemeyecek olan ölçeklenebilirlik ve işlem ücreti sorunlarıyla uğraşıyor. Ethereum blockchain’indeki mevcut sınırlamalar ie birlikte NFT ve DeFi işlemlerinin rekor kıran büyümesinden gelen ağ hacmi taleplerini karşılamakta da zorluk çekmişti. Daha önce kriptoarena.com olarak bahsettiğimiz üzere, kullanıcılardan tahsis ettiği 100 – 200 dolarlık yüksek ücretler nedeniyle ETH blockchain sistemi bazı durumlarda NFT varlıklarının veya DeFi işlemlerinin kendi değerinden yüksek olmuştur. Ethereum, yazı yazıldığı esnada 3.349,15 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku