Bu Altcoin Google Aramalarında Bitcoin i (BTC) Geride Bıraktı

0 0

 Bitcoin internette en çok aranan varlıklardan biri haline geldi. BTC birkaç kez uzun vadeli rakibi olan altını geride bıraktı. Bununla birlikte Dogecoin Amerika Birleşik Devletlerinde online aramalarda aniden Bitcoini geçti. Google Trend verilerine göre son zamanlarda Elon Muskın tweetleri sayesinde Dogecoinin arama hacmi aniden Bitcoininkini geride bıraktı.

Muhtemelen kripto para birimi için yapılan aramaların bir sonucu olarak kripto piyasası veri toplayıcısı Coin Market Cap ziyaretçilerin kolay erişimi için Dogecoin hakkındaki bilgileri ana sayfanın hemen üstüne yerleştirdi. Bu Dogecoinin güncel fiyatını ve son 24 saatteki fiyat değişikliğini içeriyor.

Durum Bu Sefer Farklı

Elon Musk ve Dogecoin uzun bir geçmişe sahip. Kripto para birimi Musk’ın kripto para birimi olarak adlandırılır. Hatta Musk geçmişte birkaç saat Dogecoinin CEOsuydu. Musk birçok kez Dogecoin hakkında tweet attı ve altcoini kısa süreliğine de olsa  pompalamayı başardı ancak durum bu sefer farklı görünüyor. Çünkü dünyanın en zengin adamı Ocak ayından beri tweet atıyor.

Musktan Dogecoine gösterdiği alışılmadık yüksek ilgi herkesi düşündürmeye başladı. DOGE fiyatı kripto para tarihinin en büyük pompalarından birini yaparak  24 saat içinde yüzde 800ün üzerinde artış kaydetti.

Aslında birçok Amerikalıyı Googleda Dogecoini aramaya iten faktör bu ralliden ziyade Musk’ın 45 milyondan fazla Twitter takipçisi olabilir. yüzde 800 oranında parabolik bir artıştan sonra DOGE’nin piyasa değeri Litecoini aşarak 8inci sıraya yükselmişti.

Peter Schifften Elon Muskın Twitter Anketine Cevap

Elon Musk Dogecoinin büyük bir hayranı olduğunu kanıtladı. Bununla birlikte dünyanın gelecekteki para birimi olduğunu söyleyerek tartışmalı kripto para birimine olan tutkusunu daha da artırdı. Bir Twitter anketinde Dogecoin m yoksa diğer tüm kripto para birimlerinin mi dünyanın gelecekteki para birimi  olacağını sordu. Altın tutkunu Peter Schiff yanıt olarak dünya için gelecekteki herhangi bir para biriminin gerçek bir değere sahip olması gerekeceğini ve ne Bitcoinin ne de başka bir kripto para biriminin değerinin olmadığını ancak altının olduğunu söyledi. Dünya için gelecekte bir para birimi olacaksa altın olması gerekeceğini de sözlerine ekledi.

Bu arada Bitcoin Dogecoin ve diğer birçok kripto para birimi bu yıl altından daha iyi performans gösterdi.  

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku