Bu Altcoin Durdurulamıyor! Ethereum’u Geçmek Üzere!

967
Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer tarafından paylaşılan verilere göre, akıllı sözleşmeler platformu Avalanche (AVAX) 27 Ocak’ta 1,1 milyon işlem gerçekleştirdi. Altcoin AVAX, an itibari ile 63.68 dolardan işlem görüyor.

 

Avalanche (AVAX), emin adımlarla ilerliyor

Paylaşılan veriler ışığında, Avalanceh artık Ethereum‘un işlem sayısının yüzde 96’sına ulaştı ve pazar liderini devirmeye çok yaklaştı. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre Avalanche, kilitli toplam değeri (TVL) 8,17 milyar dolara ulaştı ve  beşinci en büyük akıllı sözleşme platformu olmayı başardı. Messari’ye göre altcoin, 2021’in dördüncü çeyreğinde günlük ortalama 475 bin işlem gerçekleştirdi. Ethereum ise günde ortalama 1,25 milyon işlem gerçekleştirdi. Firma, ekokosistemin “uygun ücret arayan” kullanıcılar için çekici olduğunu belirtiyor. Bu hızlı benimseme göz önüne alındığında, Avalanche, daha fazla kullanıcı çekerken EVM uyumluluğunu sürdürmek isteyen gelecek projeler için cazip bir platform haline geliyor.

 

En son tweetinde Sirer, Avalanche’daki bir işleminin ortalama ücretinin lider altcoin Ethereum’un 62 dolarına kıyasla 0,23 dolar olduğunu belirtti. Takip eden bazı tweet’lerde, yönetici Ethereum Blockchain’inin az sayıda havuz tarafından üretildiğini iddia ederek, AVAX ekossiteminin merkeziyetsizlik ile ilgili endişeleri de reddetti.

Bank of America’dan kritik AVAX raporu: Altcoin, ETH için en iyi alternatif olabilir!

Bank of America (BofA)’nın yayınladığı bir araştırma raporunda, akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX)’ın Ethereum için uygun bir alternetif olacağı vurgulandı. Güvenli ve merkeziyetsiz ölçekleme yeteneği, DeFi projeleri, NFT projeleri, oyunlar ve diğer kripto varlıklar için AVAX‘ın, Etherum’un iyi bir alternatifi olabileceği bildiriliyor. Bank Of America tarafından hazırlanan raporda, Ethereum’un en iyi alternatifinin Avalanche (AVAX) olduğu bildirildi. BofA, platformda inşa edilen 380’den fazla projeyle AVAX ‘ın alt ağ özelliğinin benimsenmeyi artırdığını belirtiyor. Alkesh Shah liderliğindeki analistler, geçen hafta yayınlanan raporda, saniyede yaklaşık 4.500 işlemin doğrulanmasıyla “Alt ağlar, alternatif Blockchain’lerden daha hızlı kesinleşme süresi (uzlaşma) ve daha düşük maliyetler sağlıyor” diye yazdı.


Banka, raporunda, altcoin Avalanche (AVAX)’ın kilitlenen toplam değerinin veya merkeziyetsiz finans protokollerinde tutulan token’lerin değerinin aylık yüzde 21 ve Ağustos ayından bu yana yüzde 6.255 oranında arttığını bildirdi ve şu ifadelere yer verdi:

Saniyede yaklaşık 4500 işlem doğrulaması ile alternatif blok zincirlerden daha hızlı doğrulama ve daha düşük maliyet sunuyor. Avalanche (AVAX)’a kilitlenen ve projelerde tutulan toplam değer aylık olarak yüzde 21 oranında arttı. Ağustos ayından bu yana yaşanan artış yüzde 6255’i geçti.”

 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku