Bu 6 Kripto Para Birimi Sene Başından Beri Yüzde İki Binden Fazla Artış Gördü

0 5

Geçen yıl birçok kripto para birimi önemli kazançlar gördü. Bir altcoin ise ciddi bir yükseliş ile yüzde 6 bin arttı.

Messariden alınan verilere göre altı kripto para birimi bu yıl sene başından beri yüzde 2 binin üzerinde artış gösterdi. Bu altcoinlerin hepsi yılın başından bu yana yüzde 154 artan Bitcoinden daha iyi performans gösterdiler.

Bu altcoinler; ZAP AAVE BAND UBT CVT ve YFI. Bu listedeki ilk ikisi olan ZAP ve AAVE yüzde 6 bin ve yüzde 4 bin oranında artışla diğerlerini gölgede bıraktı.

 İki altcoin yüzde 4 binin üzerinde arttı

 Ethereum platformunda işlem gören kripto para birimi ZAP yıl içinde şimdiye kadarki en büyük yüzde artışını elde etti. Yılın başında ZAP’ın fiyatı 0002 ABD doları ile neredeyse önemsizdi ancak şimdi 0111 dolar olarak fiyatlandırılmıştır. Bu varlığın sene başından bu güne kadar yüzde 6300ün üzerinde bir yüzde artış elde ettiği anlamına gelir.

Aave’nin tokenı AAVE ikinci sırada geliyor. Aave insanların farklı kripto varlıklarını ödünç vermesine ve ödünç almasına olanak tanıyan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. Şu anda fiyatı 80 doların biraz altında olan token yıla 0018 dolardan başladı. Bu AAVEnin fiyatının bu yıl yüzde 4288 arttığı anlamına geliyor.

Bu kripto para birimlerinin ikisi de yıl içindeki yüzdelik artışlar söz konusu olduğunda lider durumdalar. Kalan dört kripto varlığın tamamı yüzde 2 binden daha fazla artış gösterdi.

Diğer dört altcoin

Band Protokolünün BAND coini üçüncü sırada yer alarak ZAP ve AAVEyi takip etti.

Yaz boyunca BAND 27 Temmuzda 3.907 dolardan 10 Ağustosta 14.107 dolar a yükseldi. Daha sonra fiyatı Ekim ayında 6.000 dolara düştü ve o zamandan beri aynı seviyede.

 Şu anda 6.54 dolar fiyatla satışa sunulan BAND 0.236 dolardan başladığından beri bu yıl yüzde  2.727 fiyat artışı kaydetti.

 BANDın hemen gerisinde Unibright ekibi tarafından Blockchain teknolojisini mevcut işletmeye entegre etmek için çalışan ve “yardımcı token” olarak tanımlanan UBT tokenı bulunuyor. UBT şu anda 0530 dolar ve piyasa değeri 79 milyon doların biraz altında. 1 Ocaktan bu yana UBTnin fiyatı yüzde 2665 arttı.

 CyberVein’in CVT tokenı beşinci sırada. CyberVein dünya çapında akıllı şehir çözümleri sunan büyük bir veri servis sağlayıcısıdır. CVT yılı 0005 dolardan açtı bu da şu anki 0012 dolarlık fiyatının 1 Ocaktan bu yana yüzde 2295lik bir artışı temsil ettiği anlamına geliyor.

 CVT bu listedeki en ucuz kripto para birimi olan ZAPtan yalnızca biraz daha pahalıdır.

 Yearn Finance’ın YFI tokenı listenin sonunda yer alıyor. YFI DeFi ürünlerinin Yearn Finance ağı için ana yönetim tokenıdır ve bu listede yılın başında bulunmayan tek token.

YFI bugüne kadar toplam 745 milyon dolar ile tüm bu kripto para birimlerinin en büyük piyasa değerine sahip.

Temmuz 2020de piyasaya sürülen YFI 1.000 doların biraz üzerinde bir fiyatla geldi. O zamandan beri DeFi alanında büyük ilgi gördü hatta Eylül ayında fiyatının 43 bin dolar a yükseldiğini gördü.

Ancak şu anki fiyatı 24.743 dolar bu neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesinin yarısı.YFI’nin bugüne kadarki artışı yüzde 2141dir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku